Türk Kanatlıları, Suudi Arabistan Kapısı Anuga’da Araladı


SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en önemli gıda fuarı olarak kabul edilen Anuga Fuarı’nda farklı ülkelerin sektör temsilcileriyle bir araya gelen Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Suudi Arabistan’la 300 milyon dolarlık ihracat için el sıkıştı.

 

 

 

 

 

Türk tavuk ve yumurtasını yeni pazarlara tanıtmak üzere 05-09 Ekim 2013 tarihlerinde Almanya’nın Köln kentindeki Anuga Fuarı’na katılan KTG (Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu), burada farklı ülkelerin sektör temsilcileriyle bir araya geldi. 100 ülkeden 3200 firmanın yer aldığı fuarda, ihracatı artırmak üzere önemli görüşmeler gerçekleştiren KTG Yönetim Kurulu, Suudi Arabistan’dan gelen heyet ile de görüştü. 2014 yılında Suudi Arabistan’a 300 milyon dolarlık ihracat yapılması konusunda anlaşan KTG ve Suudi yetkililer, fuardan el sıkışarak ayrıldı.

 

 

2014 İhracat Hedefi 1,5 Milyar Dolar

 

 

 

Anuga Fuarı süresince, Türkiye ile ticari ilişkiler kurmak isteyen Afrika, Asya ve Uzakdoğu’dan gelen alıcılarla da görüşen KTG Yönetim Kurulu, Türk kanatlı ürünlerine artan talep karşısında bu yıl ihracatta ciddi bir yükseliş kaydedeceklerinin de sinyalini verdi.

DİĞER HABERLER
Bakan Çelik süt üreticilerinin sorunlarını dinledi

 

 

YKB Sahin AydemirFuarın, ülkemiz ve sektör adına çok olumlu geçtiğini belirten KTG Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Aydemir, “Anuga Fuarı bizim için önemli ve olumlu gelişmeler kaydettiğimiz bir fuar oldu. Geçtiğimiz ay Saudi Agrofood Fuarı’nda Suudi temsilcilerle yaptığımız görüşmeler sonrasında, 2014 yılı içinde Suudi Arabistan’a 200 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedeflemiştik. Anuga Fuarı’nda Suudi sektör temsilcileriyle yeniden bir araya geldik ve bu rakamı 300 milyon dolara çıkardık. 2014 yılı için hedefimiz 1,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmek. Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nun gerçekleştirdiği tanıtım faaliyetleriyle dünya pazar payında her yıl artış gösteren Türkiye’nin, bu hedefi yakalaması hiç de zor olmayacak.” dedi.

 


15 Ekim 2013. 13:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x