Türk Tavuk Hindi ve Yumurtasının kalite ve lezzeti dünyaya Kanıtlanacak


 

 

image001Sektörümüzün en önemli pazarı olan Irak’ta dev bir stantla yer alacak olan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Türk Tavuk Hindi ve Yumurtasının kalite ve lezzetini dünyaya bir kez daha kanıtlayacak.

 
Beyaz et ve yumurta ihracatında dünya devleriyle yarışan Türk kanatlı sektörü, 18-21 Kasım 2013 tarihlerinde Irak Erbil’de gerçekleşecek Irak Agroo-Food Fuarı’nın bu yıl da en iddialı katılımcılarından biri. Ürünlerini fuarda yer alan yaklaşık 100 metrekarelik bir alanda tanıtacak olan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, aynı zamanda burada sektör temsilcilerini de ağırlayacak. Fuarda Lezzet Profesyonelleri Derneği aşçıları, Türk tavuk ve yumurtası ile hazırladıkları özel lezzetleri ziyaretçilere de tattıracak. ‘Turkish Poultry’ standında hazırlanan özel mutfakta yapılacak sunumlar, alternatif Türk lezzetlerini Irak’lı ve farklı ülkelerden gelen tüm ziyaretçilere tanıtırken fuarı da renklendirecek.

 
25 ülkeden 400 firmanın iştirak edeceği, 100 binin üzerinde ziyaretçi beklenen fuar, Irak’ta düzenlenen en büyük gıda fuarı olma özelliği de taşıyor. Beyaz et ve yumurta sektöründe Irak’ta en büyük pazar payına sahip olan Türkiye, dünya ihracat sıralamasında ise piliç etinde 10, yumurta ihracatında 2. sırada bulunuyor. Kısaca Türk Kanatlı sektörü, dünyada 39 milyar dolarlık bir pazara sahip sektörün 1 milyar dolarlık kısmını karşılıyor.

DİĞER HABERLER
Yumurta ihracat raporu

5 Kasım 2013. 10:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x