Türk Veteriner Hekimleri Birliği Kamuoyu Duyurusu


Dünya Zoonoz Günü münasebetiyle gerek insanlarımızın ve gerekse can dostlarımız olan hayvanlarımızın sağlığı ile ilgili olarak Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve Oda Başkanlıklarımız tarafından kamuoyu her yıl olduğu gibi bilgilendirilmiştir.

Ancak bu süreçte Aydın Veteriner Hekimleri Odası başkanımızın zoonoz hastalıklar ve bu hastalıklardan hayvan ve insan sağlığının korunması için alınması gereken tedbirler konusundaki açıklamasının; bir medya kuruluşu tarafından yanlış anlaşılmaya müsait şekilde hayvan resimleri kullanılarak haberleştirilmesi üzerine bazı vatandaşlarımızca veteriner hekimlerce hayvan düşmanlığı yaratıldığı ile ilgili endişe ve paylaşımlarını üzüntü ve şaşkınlıkla izlemekteyiz.

Her platformda ve paydaşlarımızla iş birliği içerisinde hayvan haklarını savunan, hayvanların sağlığı ve refahı için 7/24 çalışan veteriner hekimlerimizin hayvan düşmanlığı yarattığını düşünmek tek kelime ile basiretsizliktir.

Kaldı ki fırsattan istifade veteriner hekimlere saldırmayı adet haline getiren bir kısım kişilerin bu akla ziyan yaklaşımı meslek camiamızca kabul edilebilir bir durum değildir.

Malumlarınız olduğu üzere veteriner hekimler başta hayvan hastalıkları olmak üzere hayvan sağlığı ve refahı, veteriner halk sağlığı konusunda geçmişten günümüze bilimsel temelde ve insanlarımızı ve hayvanlarımızı düşünerek yaptığı açıklamalar mesleğimizin ve varlığımızın bir gereği olarak yapılmakta ve yapılacaktır.

Türk kamuoyunun şunu bilmesini isteriz ki veteriner hekimler ve başta Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanımız olmak üzere meslek örgütlerimizin değerli başkanları mesleki sorumlulukları içerisinde hayvan sağlığı ve refahı başta olmak üzere her zaman hayvanlarımızın yanında olmuştur ve olacaktır. 09.07.2020

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ
MERKEZ KONSEYİ


10 Temmuz 2020. 00:21
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x