Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları Toplantısı


AÇILIŞ 3

 

 

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları Toplantısı 8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

 

8 Mayıs 2015 tarihinde Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Hizmet binası, Trabzon Milletvekili Safiye SEYMENOĞLU, Milletvekili adayları Dr.Adnan GÜNNAR ve Av.Salih CORA, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat GÖZET ve Yönetim Kurulu, TVHB’ye bağlı Veteriner Hekimleri Oda Başkanları, Kurum amirleri, STK temsilcileri, Veteriner hekimler katılımıyla görkemli bir törenle açıldı.

 

5551cfb50d27d

 

9 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Oda Başkanları toplantısında, Yasal düzenlemelerle ilgili mahkeme kararları, damızlık birlikleri ile yaşanan sorunlar, eğitimler, Dünya veteriner Hekimler Kongresi ve odaların sorunları tartışıldı. Ayrıca hayvancılık politikaları, hayvan sağlık hizmetleri, salgın hastalıklar, gıda güvenliği, mesleki sorunlar içeren bir deklarasyonun hazırlanarak kamuoyunun bilgisine sunulması kararı alındı.

 

 

 

 

Toplantının ardından  Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL’in Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Oda Başkanlarının katılımıyla, Akçaabat’ın kültürel zenginliklerinden olan Akçaabat Horonunun sergilendiği görsel bir etkinlik eşliğinde samimi ve sıcak bir ortamda akşam yemeği gerçekleştirildi.

 

HORON 2

 

 

Eşli katılımın yoğun olduğu toplantı 10 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Uzun Göl gezisi ile sonlandırıldı.

 

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİNDEN
MESLEKİ KAMUOYUNA DUYURU

 

Sosyal medya üzerinden yapılan yazışmalarda “1. Mezopotamya Veteriner Hekimleri Kongresi” adlı bir etkinlik düzenleneceği bilgisine ulaşılmıştır.

 

Mesleğimize bilimsel katkıdan ziyade ülkemizin bütünlüğüne zarar verecek bu tür bölücü faaliyetleri Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak tasvip etmiyoruz.

Veteriner Hekimlerin resmi sorumlusu kuruluşları belli iken, başka bir oluşum içersine girilmesi, mesleğimizin siyasete alet edilmesine yol açacaktır. Bu da mesleki birlik ve beraberliğimize zarar verecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 


13 Mayıs 2015. 10:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x