Türk Veteriner Hekimleri Birliği Olağan 48. Büyük Kongresi


 

 

İki yılda bir yapılan Türk Veteriner Hekimleri Olağan Büyük Kongresi bu dönem 23 Kasım 2018 ve 25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

 

Ankara Crowne Plaza‘da gerçekleşecek olan kongrede  Merkez Konseyi Başkanlığı seçimi de gerçekleşecek.

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, hafta sonu yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıklamıştı.

 

Seçim için aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Aşkın Yaşar şu açıklamayı yaptı:

 

TVHB’nin misyonu 6343 sayılı Kanun’da belirtilmiştir. Bu kanunla birlikte ülkemizin değişen koşullarına uygun olarak misyon ve vizyonumuzu güncellemek, mesleğimizin saygınlığını toplumda üst düzeye taşımak en önemli hedeflerimizden biri olacaktır.

 

Bu amaçla oluşturacağımız yönetim kurulumuzla, aidiyet duygusunun üst seviyede olduğu, ötekileştirmeyen, ortak aklın ve emeğin ön planda tutulduğu mevcut yasalar çerçevesinde meslektaşlarımızın özlük haklarının ve mesleki saygınlıklarının her zemin ve koşulda savunulduğu bir yönetim anlayışı için siz değerli meslektaşlarımızın desteğini bekliyoruz.”

 

Kongrenin diğer adayı Tarım ve Orman Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı olan Ali Eroğlu ise:

 

TVHB Merkez Konseyi, merkez organları ve bağlı olan 56 il ve bölge odaları ile birlikte, dayanışma içerisinde bir taraftan mesleğini kamuda, serbest olarak ve özel sektörde icra eden tüm Veteriner Hekimlerin hak ve yararlarını gözetirken, diğer taraftan eğitimden mesleğin icrasına, özlük haklarından istihdama ve kamu yapılanmasına kadar oluşan problemlerin çözümünde söz sahibi olabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi Veteriner Hekimler için vardır. Doğru hayvancılık politikaları için ülke gerçeklerini dikkate alarak isabetli stratejiler ortaya koyabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi, mesleğin icrası noktasında ileri bir Veteriner Hekimliğin ülkemize kazandırılması için yenilikleri yakından takip etmeli, projelerini hayata geçirebilmek için bakanlık, sektör kuruluşları ve konunun diğer muhatapları ile paylaşabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi aksiyoner, ön alabilen stratejik bir merkez halinde gelebilmelidir.” açıklamasını yaptı. (kaynak: tarimpusulasi)

 


Yazan - 22 Kasım 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x