Türkiye’ye gelen turist 2.8 kg alıyor


İngiltere’de yapılan bir araştırma, iki haftalık bir tatil için Türkiye’ye giden turistlerin, ülkelerine yaklaşık 3 kg alarak döndüğünü ortaya koydu.
 
Zayıflama ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir firma tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Türkiye’de iki hafta tatil geçiren turistlerin toplamda 2.8 kilogram aldıkları tespit edildi. Türkiye en fazla kilo aldıran 10 ülke arasında 9. sıraya yerleşti. Firmanın 2 bin İngiliz üzerinde yaptığı inceleme sonucunda tatil yapıldığında en fazla kilo aldıran ülkenin ABD olduğu görüldü. ABD’de iki hafta geçiren turistlerin toplamda 3.6 kilogram aldığı açıklandı.

Anket yapılanların yarısı kilo almalarının sebebinin büyük porsiyonlar olduğunu, diğer yarısı ise tatil boyunca tembellik yapmak olduğunu söyledi. 10 kişiden 4’ü kilo alma sebebini alkole yüklerken, 5 kişiden biri ise suçu otellerdeki açık büfelere attı. Tatilcilerin yarısının kilo aldıklarını eve dönünce farkettikleri, 5 kişiden birinin ise bu durumu tatil fotoğraflarına bakınca anladığı belirtildi.

İşte en fazla kilo aldıran ülkeler

1 ABD 3.6 kg

2 Karayipler 3.3 kg

3 Fransa 3.3 kg

4 İtalya 3.1 kg

5 Yunanistan 3.1 kg

6 İngiltere 3 kg

7 Portekiz 3 kg

8 İspanya 2.9 kg

9 Türkiye 2.8 kg

10 Afrika 2.7 kg

 


DİĞER HABERLER
Mantar ekonomisi dünyada yıllık %7 artış beklenen bir sektör
4 Ağustos 2011. 10:59
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x