“Türkiye 12. Tarla Bitkileri Kongresi” 12 Eylül’de başlıyor


 

 

 

Bülent Ülüs – Cemre Kurtdere

İZMİR(Ege Ajans)- Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Tarla Bitkileri Bilimi Derneği tarafından 12-15 Eylül tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta “Türkiye 12. Tarla Bitkileri Kongresi” düzenlenecek. Kongreye, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden akademisyenler katılarak sunum yapacak.

Tarla bitkileri çerçevesinde, karşılaşılan sorunlara çözüm bulmaya yönelik gerçekleştirilecek kongrede,  temel araştırma niteliğinde olan, ülkemizin değişik bölgelerinde yürütülen, çok sayıda araştırma sunulacak ve sonuçları tartışılacak.

Türkiye 12. Tarla Bitkileri Kongresinde; tahıllar, yemeklik tane baklagiller, endüstri bitkileri, tıbbi ve aromatik bitkiler, çayır-mera ve yem bitkilerinin yetiştiriciliği ve ıslahı, genetik ve sitogenetik, bitki fizyolojisi, biyoteknoloji ve moleküler genetik, bitki besleme ve gübreleme, sulama, mekanizasyon, hastalık ve zararlılar, depolama, işleme ve standardizasyon, ekonomi ve pazarlama, gen kaynakları ve biyoçeşitlilik, tohumluk teknolojisi, organik tarım, biyoistatistik ve ilgili diğer konularda sözlü ve poster bildirileri yapılacak. (BÜ/CK-YA)

 

 


Yazan - 2 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x