Türkiye-Almanya Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı


IMG_7228

 

 

Türkiye-Almanya 22. Dönem Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı yapıldı

Türkiye-Almanya 22. Dönem Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı, 11 Ocak 2017 tarihinde Bakanlığımız Müsteşarı Dr. Nusret Yazıcı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Gıda ve Tarım Bakanlığı Müsteşarı Dr. Hermann Onko Aeıkens’ın eşbaşkanlıklarında Berlin’de gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Yazıcı, Almanya ile ülkemizin çok derin ve güçlü sosyal, kültürel, toplumsal ve ticari bağları bulunduğunu belirtti. Yazıcı ayrıca 22. dönemi düzenlenen bu toplantının, iki ülke arasında var olan güçlü tarımsal işbirliğinin en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi.

Toplantıda kırsal kalkınma, veterinerlik, tarımsal ticaret, tarımsal fuarlar ve projeler gibi tarımın birçok alanını ilgilendiren konular görüşüldü. Yapılan görüşmeler neticesinde mutabık kalınan hususlar tutanak altına alındı.

Söz konusu tutanak Müsteşar Yazıcı ve Alman mevkidaşı tarafından imzalandı. Toplantıda, iki ülke özel sektör temsilcileri ve yatırımcılarını bir araya getirecek geniş çaplı bir Tarım İş Forumu düzenlenmesi hususunda mutabık kalındı.

Toplantıda ayrıca Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve ile Alman muadil kuruluş arasında Kooperatifçilik Alanında İşbirliği Niyet Beyanı imzalandı.

Toplantıda Müsteşar Yazıcı’ya Bakanlığımız üst düzey yetkililerinden oluşan teknik heyet de eşlik etti.


14 Ocak 2017. 18:45
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x