Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası Çark Etti


15 Ekim Tarihinde Dünya  Gıda Gününü kutlamak amacı ile Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası nın organize etiği Panel programında sadece gıda mühendisliği eğitimi gören öğrencilerin seçilmesini öne sürerek veteriner fakülteleri öğrencilerinin davet edilmemesini protesto eden GGveHA Yön.Krl.Başkanı veteriner hekim Dr.Can Demir şu protesto mesajını yayınladı.

Sayın; Necdet BUZBAŞ           
TÜRKİYE GIDA SANAYİ İŞVERENLER SENDİKASI BAŞKANI 
 
15 Ekim 2010 tarihinde Dünya Gıda gününü TUGİS olarak bu yılda organize etmenizden dolayı memnuniyetimizi belirtmek isterdim.
 
Bu yıl da geçen yılda, olduğu gibi Dünya Gıda Günü’nün ikinci panelinde (15:45)  Türkiye genelindeki Üniversitelerden sadece gıda mühendisliği bölümünde eğitim gören öğrencileri davet etmenizdeki ısrarınızdan dolayı tepki gösteriyor ve organizasyonunuza katılmıyorum.
 
Organizasyondaki yetkililerin bilgilerini desteklemek anlamında; 11.06.2010 tarih ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununda Gıda Üretimi ve Güvenliğinden sorumlu meslek gruplarından Ziraat Mühendisi ve diğer gıda ile ilgili meslek grupların yetiştiği fakülteler ile özellikle hayvan kökenli gıdaların üretiminden tüketimine kadar geçen (çiftlikten çatala) her noktada görev alan Veteriner Hekimlerin yetiştiği fakültelerden bütün uyarılarımıza rağmen öğrenci davet edilmemelerine anlam verememekteyim.
 
Sayın Tarım ve Köyişleri Bakanımızın Dr. Veteriner Hekim olması, Sayın Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müteşarımızın Ziraat Mühendisi olması ve Avrupa Birliği gıda güvenliği mevzuatında çeşitli mesleklerin  rolü ve yetkinliği zatıâlinizin bilgisi dâhilindedir.
 
Yukarıdaki sıraladığım gerekçeler neticesinde program isimlendirmesinin Dünya Gıda  Günü olamayacağını, Gıda Mühendisliği Eğitimi Tanıtım Günü olabileceği kanaatindeyim. Saygılarımla;                                                                                                   
Dr. Can DEMİR  (www.candemir.name.tr)
Veteriner Hekim
GGveHA Yön.Krl.Başkanı
www.ggveha.com.tr

DİĞER HABERLER
EXPO, katkı sağlayacak

PROTESTO NETİCE VERDİ VE PANEL PROGRAMI DEĞİŞTİ

15 Ekim 2010 tarihinde Dünya Gıda gününü nedeniyle Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası nın organize etiği Panel programı Dr. Can DEMİR’in Panel içeriğine ve katılımcılarına yaptığı eleştirilerden dolayı değişti. 

15 Ekim 2010 tarihinde Dünya Gıda gününü nedeniyle Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası nın organize etiği Panel programı Dr. Can DEMİR’in Panel içeriğine ve katılımcılarına yaptığı eleştirilerden dolayı değişti.
 
Demirin yaptığı eleştirileri karşılama amaçlı,  TUGİS Genel sekreteri Selçuk MAARUFLU tarafından Dr. CAN DEMİR’E yapılan telefon bilgilendirmesinde panele katılımcı olarak Veteriner Fakültesinden Konuşmacı bir öğrenci ve 50-70 üye arasında davetli öğrencinin katılabileceği bildirildi.
 
Bunun üzerine İ.Ü Veteriner Fakültesi Dekanıyla yapılan görüşme sonucunda panelist olarak bir öğrenci ve davetli olarak 50–70 öğrencinin panele katılacağı bildirildi.


5 Ekim 2010. 15:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x