Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği açıklaması


Samsunlu üreticilere duyuru ;
Bu gün Et ve Süt kurumu ile Merkez Birlik arasında gercekleştirilen toplantıya , Samsun birliği yönetim kurulu üyeleride iştirak etmiştir.
Daha önceki toplantıların devamı niteliginde olan görüsmede , merkez birliğin Samsunlu üreticileri kesim programına alınması konusundaki talepleri tekrarlanmıştır.

Yapılan istişarelerin sonucunda ,Et ve Süt kurumu Genel Müdürü Sayın Ethem Kalın yaptığı acıklamada ; ” Et ve Süt kurumunun en önemli görevlerinden bir tanesi piyasayı regule etmektir. Bu doğrultuda ,
her zaman her koşulda devlet olarak üreticinin yanındayız , mağdur olan tüm meslektaslarımıza kapılarımız sonuna kadar açıktır. Merkez birliğin organizasyonun da olası tüm çalışma şekillerini değerlendirmeye hazırız. Bununla ilgili Erzincan Et kombinası ile durum değerlendirmesi yapıp , atıl kapasiteyi hesaplıyalım , mevcut kapasiteye ilave edilecek kesim miktarını hesaplayıp , merkez birlikle önümüzdeki hafta tekrar biraraya gelelim” açıklamasında bulunmuşlardır.
Ethem beyin açıklamaları ve bakanlığımızın verdiği destekle bir mağduriyetin daha giderilmesinin önüne çıkan engeller teker teker aşılmaktadır. İnşallah bu çalışma metodu sıkıntıya düşen tüm bölgeler için emsal teşkil edecek bir proje olacaktır.
Yüreğimize su serpen açıklamalar yapan Bakanlık bürokratlarına , Et ve Süt kurumu yetkililerine ayrı ayrı teşekkür eder görevlerinde başarılar dileriz.
TUKEBİR


Yazan - 16 Kasım 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x