Türkiye’de Bu Bir İlk


Ayı saldırısında mahkeme kararını verdi.

 

Mahkeme, Erzurum’da ayı saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden Miyese Yılmaz’ın ailesine, İçişleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 60 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.   2011 yılının Ağustos ayında meydana gelen olayla ilgili dava Erzurum 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

 

Saldırıda ölen Miyase Yılmaz’ın (71) ailesinin avukatı, görülen karar duruşmasında, daha önce verdiği savunma dilekçelerini tekrarlayarak davanın sonuçlandırılmasını talep etti.

 

Mahkeme, Miyase Yılmaz’ın ayının saldırısına uğrayarak ölmesinde Çevre ve Orman Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nı tedbir ve önlem almadığı gerekçesiyle birinci derecede kusurlu bularak 30’ar bin liradan toplam 60 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

 

Ailenin avukatı, bunun bir ilk olduğunu söyledi.   İlçe Halk Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz (62) için açılan tazminat davası ise devam ediyor


Yazan - 21 Eylül 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x