Türkiye’nin ‘yerli üretim logosu’ Bakan Pekcan tarafından tanıtıldı


Ticaret Bakanlığınca ülkemizde üretilen mallar için etiketlere yerli olduğunu belirtecek, ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirildi.

 

Etikette, malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başlandığı tarihin de bulunması gerekecek. Yeni uygulama Ekim ayında başlayacak.

 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yeni logoyu kamuoyu ile paylaşarak, “Türkiye’de üretim yapan yabancı firmaların da tamamı ülkede üretilen mallarında Yerli Üretim Logosu’nun kullanılacağını açıkladı.

 

Bakan Pekcan aynı toplantıda ayrıca gramajlarında oynama yapılan 680 ürün tesbit edildiğini ve ayrıca fiyatlarında haksız oynama yapan 1296 ürünün de tesbit edildiğini belirtti. Pekcan “41.821 ürün denetlendi dün itibariyle. 1.296 ürün için haksız fiyat artışı tespit ettik. 680 ürününün fiyat etiketinde mevzuata aykırılık bulundu. Gramajda oynamalar falan. Bunlarla ilgili her türlü tedbiri almaya yetkilerimiz ölçüsünde devam ediyoruz. Ayrıca stokçularla ilgili de Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber stok kontrolleri üzerinde de çalışıyoruz. Onlara da anında cezalarını kesiyoruz” diye konuştu.


19 Eylül 2018. 15:12
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x