TURKTIPSAN-VİLSAN Arasında Yapılan Büyük İşbirliği


TURKTIPSAN-VİLSAN ARASINDA YAPILAN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

 

 vilsan 1

 

 

  Türkiye’de polipropilen (PP) torba ile parenteral solüsyon üretimi yapan ilk firma olarak faaliyetlerine başlayan TURKTIPSAN (TTS A.Ş.) ile görüşmeleri sonrasında stratejik bir işbirliğine imza atan Vilsan, bu birliktelik ile parenteral solüsyon ürünleri anlamında veteriner ilaç pazarında en üst çıtalara ulaşacaklarını belirtiyor.

 

Kaliteli fason üretim dünyanın bir gerçeği; Vilsan da TURKTIPSAN ile yaptığı işbirliği ile kısa zamanda veteriner ilaç sektöründe bir numara olmayı hedefliyor.

 

Kalite anlayışları ile beşeri ilaç sektöründe Avrupa’da üretilen sistemi hayvan sağlığına entegre etmeyi hedefleyen Vilsan, 30 ülkeye ihracat yapan bir firma olarak parenteral solüsyon ürünleri anlamında aldıkları ciddi talepler sonrasında TURKTIPSAN ile başlattığı görüşmelerini sonuçlandırdı ve yeni ürünler ile veteriner ilaç sektöründe bir numara olmayı hedeflediklerini belirtti. Sağlık Bakanlığı GMP belgelerinin yanısıra Tarım Bakanlığı’ndan GMP belgelerini alan ve beşeri ürünler pazarında büyük söz sahibi olan TURKTIPSAN, Vilsan ile partnerliği sayesinde sadece beşeri ağırlıklı değil, veteriner ilaç sektörüne de yeni bir bakış açısı getirecektir.

 

HER DAİM SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ

 

 

İlk stratejik yatırımı Parenteral Solüsyon (serum) üretimi ile sağlık sektöründeki öncül faaliyetlerine başlayan ve her anlamda müşteri odaklı bir yönetim anlayışı benimsemiş olan TURKTIPSAN, sağlık sektöründe kaliteyi ön planda tutarak planlı yönetilen kalite iyileştirme süreçlerini işletme, katılımcı bir yaklaşımla yenilik yaratarak performansında sürekli gelişme yaratma ve üst düzey teknoloji kullanarak en kaliteli ürünleri üreten, pazarda öncelikle tercih edilen uluslararası bir kuruluş olma misyonları ile yoluna devam etti.

Dinamik bir işletme organizasyonuna sahip olan TURKTIPSAN, üretim süreçlerini zorlaştırmasına ve maliyetleri artırmasına rağmen, sosyal sorumluluğu gereği, polipropilen (PP) torba ile parenteral solüsyon üretimi yapıyor. Bu konuda ülkemizde ilk ve öncül olan firma, keskin fiyat rekabetine ve yüksek maliyetine rağmen, kullanım kolaylığı ve insan sağlığı bakımından azami güvenlik sağlayan bu ürünü kullanıcılara sunmaya devam etme kararlılığında olduklarını belirterek, hem sahip oldukları ileri teknolojiyi etkin ve verimli kullandıklarını hem de kaliteli ürünler ile insan sağlığını önemsediklerini ortaya koyuyor.

 

 

vilsan 2

 

 

HER YÖNÜYLE DOST BİR ATILIM

 

Sağlıklı, doğa dostu, ilaç geçimliliği yüksek ve uzun stabilite süresi bulunan polipropilen şişelerde parenteral solüsyon üretimine Türkiye’de henüz beşeri ilaç sektöründe geçilmeden, Vilsan-TURKTIPSAN işbirliği ile veteriner ilaç sektöründe bir ilk olmanın adımları da atılmış oluyor. PVC torbalarda iki yıllık muhafaza süresi mümkün olurken,  TURKTIPSAN PP (polipropilen) torbalarda stabilite çalışmaları yapılarak üç yıllık stabilite süresi çalışmalarını uzun zaman önce tamamlamış, Sağlık Bakanlığından onaylanmış ürünlerini beşeri tıp’ın hizmetine sunmuştur. Veteriner ürünlerde de kullanılacak olan PP (polipropilen) şişelerde üç yıllık stabilite çalışmaları da bu doğrultuda  devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün de önerdiği ilaç geçimliliği yüksek, hassas, doğa ve canlı dostu, geri dönüşümü büyük oranda mümkün olma özellikleri ile PVC torbalardan ayrılan PP (polipropilen) parenteral solüsyon şişelerinin üretiminin her adımı, cGMP ve cGLP kurallarına uygunluk dahilinde TURKTIPSAN Kalite Yönetim Sistemi tarafından titizlik ile takip edilmektedir.

 

TTS_illust

 

BEŞERİDEN BİR ADIM ÖTEYE

 

TURKTIPSAN ile birliktelikleri sadece yurtiçi ile sınırlı olmayan Vilsan’ın anlaşmaları içerisinde ihracat ayağı da mevcut. 30 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve bu ülkelerde distribütör ağı olan Vilsan’ın, özellikle Ortadoğu, Avrupa ve Uzakdoğu’dan ciddi talepleri var.

 

Türkiye de henüz büyük hacimli parenteral solüsyonlarda kullanılmaya başlanmayan PP şişe ambalajı,  hem Türkiye’de  hem de Avrupa’da veteriner ilaç sektöründe bir ilk olacaktır. Türkiye’de üretip yurtdışına sunmak ihracat açısından da büyük bir gelişme olacak.

 

IMG_4086

 

 

 

 

 


Yazan - 9 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x