TÜSEDAD: Üretmek için üretenler olarak bir araya gelmek, tek yürek olmak zorundayız.


Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) yayınladığı bir bülten ile bütün üreticileri birlik olmaya çağırdı. Tüketiciye uygun fiyatlı ürünler sağlamanın yolunun üreticilerin birlik olmasından geçtiğini işaret eden TÜSEDAD Yönetim Kurulu ayrıca üyelik şartlarının da artık tüm besicileri kapsadığını ve 50 baş ve altı işletmelerden yıllık aidat alınmayacağını belirtti.


2004 yılında hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren süt, et ve damızlık sığır üreticilerini bir araya getirmek amacıyla kurulan Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) bugüne kadar kuruluş tüzüğümüz gereği sadece 50 baş ve üzeri sağmal ya da besi hayvanı olan üreticilerin üye olabildikleri bir dernek olarak faaliyet göstermişti.

Hayvancılık sektöründe yetiştiricilerin sıkıntıları gün geçtikçe artarken, çiftçilerimizin sorunlarını kamuoyu, ilgili bakanlıklar ve hükümet nezdinde doğru, tarafsız ve etkin bir şekilde çözüm önerileriyle ortaya koymayı ilke edinmiş TÜSEDAD olarak, derneğimizin üye sayısını ve üyelik çeşidini arttırma kararı aldık.

Büyükbaş hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren tüm çiftçilerimizin sesi olabilmek amacıyla 16 Mart 2019 tarihinde yapılan olağan genel kurulumuzda yenilediğimiz  tüzüğümüze göre, artık sahip olduğu hayvan sayısına bakılmaksızın sağmal ya da besi hayvan varlığı 50’den daha az olan üreticilerimiz de, hem de yıllık aidat ödemeksizin derneğimize üye olabileceklerdir.

DİĞER HABERLER
Kene Savaşı İçin 2200 Beç Tavuğu Dağıtıldı

Tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli olan, geçmişte kendine yetebilen 7 ülkeden birisi olan ülkemizin üreticilerinin önünü görebildiği, vatandaşlarımızın uygun fiyatla tüketim yapabildikleri bir Türkiye’yi görmek umudu ile, sorunların çoğaldığı, işletmelerin hayatta kalma mücadelesi verdiği bir dönemde birlikten güç doğar diyerek tüm üreticilerimizi TÜSEDAD çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.

TÜSEDAD  resmi web sitemiz olan www.tusedad.org adresimiz üzerinden, hem de 50 baş ve altı işletmeler için ücretsiz olacak şekilde, online olarak tüm üreticilerimizi üyelik başvurusunda bulunmaya bekliyoruz..

Sevgi ve Saygılarımızla,

TÜSEDAD Yönetim Kurulu


2 Nisan 2019. 12:26
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x