TUYEM Hazırlıkları


 

 

M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”

 

M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”

 

Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi TUYEM’in 13.sü,YAKLAŞIYOR..

 

TÜRKİYEMBİR Başkanı M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e, 26-29 Nisan 2018 tarihinde katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz

 

Etkinlik ile ilgili ”Tüm sektör mensuplarının aileleriyle birlikte bir araya geldiği bu geleneksel organizasyonumuza sizleri davet ediyor, organizasyon komitesi adına birlikte olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyoruz.”diyerek duyuruda bulunan TÜRKİYEMBİR Başkanı M.Ülkü KARAKUŞ şu sözlerle sektöre davette bulundu

 

”DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ ,

 

Birliğimiz tarafından Nisan/1992’den bu yana her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi TUYEM’in 13.sünü, 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Sueno Deluxe Hotel Belek / Antalya’da düzenliyoruz.

 

 

Yem ile ilgilisi olan tüm kesimlerin adeta buluşma noktası haline gelen TUYEM’de bu yıl da yem üreticileri yanında, yem sektörüne hizmet sunanlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile diğer Bakanlıkların temsilcileri ve akademisyenlerimizden oluşan yerli ve yabancı katılımcılarla bir araya gelerek yem sektöründeki yenilikleri, gelişmeleri, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşeceğiz.

 

Sürekli büyüme trendi gösteren yem sektörümüz, dünyada 12.inci AB ülkeleri içinde ise 3. sıraya kadar yükselmiş ve bu gelişimi ile tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu gelişme, yem, yem maddeleri ve yem katkıları gibi konularda faaliyet gösteren ancak henüz ülkemizde faaliyeti olmayan yabancı şirketlere cezbedici gelmiş ve sektörümüzü daha detaylı incelemeye başlamalarına ve ülkemizde yatırım yapmalarına vesile olmuştur. Bu yatırım kararlarında ülkemizin Orta Doğu, Kafkaslar, Türk Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika pazarlarına yakınlığı da etkili olmuştur.

Sektörümüzün en başta gelen yem hammadde temini gibi sorunlarını aşması halinde yem ve hayvansal ürün ihracatında önemli bir seviyeye gelmesi beklenen bir durumdur.

 

Bir yandan ihracat hedeflenirken bir yandan da ülkemizdeki kişi başına hayvansal ürün tüketiminin artırılması, sürdürülebilir hayvancılık ve uygun fiyattan kaliteli hayvansal ürün arzı gibi konular gündemdeki yerini korumaktadır.

 

Tüm bu başlıklar çerçevesinde ülkemizdeki yem ve hayvansal üretim potansiyelinin, eksikliklerin ve atılması gereken adımların görüşüleceği TUYEM’de 1000’den fazla katılımcı beklenmektedir.

 

 

Tüm sektör mensuplarının aileleriyle birlikte bir araya geldiği bu geleneksel organizasyonumuza sizleri davet ediyor, organizasyon komitesi adına birlikte olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Saygılarımızla”

 

M.Ülkü KARAKUŞ

TÜRKİYEMBİR Başkanı

 

TUYEM-13 ORGANİZASYON KOMİTESİ

  1. Ülkü KARAKUŞ

TÜRKİYEMBİR (Başkan)

 

Bekir TAŞKALDIRAN

TÜRKİYEMBİR (Başkan Yardımcısı)

 

Ali ÇALIŞ

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Mevlüt SOLMAZ

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Aykut MÜFTÜOĞLU

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Nihat ÖZTÜRK

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Zeki ZORBAZ

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Ahmet Behiç SALT

TÜRKİYEMBİR (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Prof. Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ

Hayvan Besleme Bilim Derneği Başkanı

 

Prof. Dr. Sakine YALÇIN

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi

 

Prof. Dr. İbrahim ÇİFTÇİ

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi

 

Serkan ÖZBUDAK

TÜRKİYEMBİR (Genel Sekreter)

 


Yazan - 20 Kasım 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x