Tuzları kuru olanlar 18 liralık peynire 76 lira verip alıyorlar


2408

Global ekonomik kriz nedeniyle normal peynir almakta bile zorluk çeken orta tabaka tüketiciler
dururken bazı tuzu kuru alıcılar 18 liralık keçi peynirine Avrupa kaynaklı diye 76 lira ödüyorlar.Hem de bu ürünün yıllardır  temsilcisi Türkiye’nin tanınmış bir peynir markası.

 

Son günlerde bazı açıkgözlerin normal ürünlerinin etiketlerine ” Doğal Ekolojik” yazarak 10 kata kadar fiyatla satarken,18 liradan satılan hakiki keçi peynirinin Hollanda’lısına neden büyük ücret ödedikleri de bir bilinmeyen denklem.

 

orgu_peynirBu konu ile ilgili görüşlerini bilidiren keçi peyniri üreticileri ” Bilindiği gibi keçi her yemi yemez.Serbest gezerken bile filizlerle beslenir.Bunun için bir kilo peyniri 18 liradan satılıyor.Fakat bazı ilginç insanlarımız AB kaynaklı Fransız ve Hollanda peynirlerine 80 liraya yakın fiyat ödeyerek satın alıyorlar ” dediler.

 

Ormanlara zarar verdiği iddia edilerek keçilerin “Günah Keçisi ” olarak sunulduğunu söyleyen peynir üreticileri ” Meralarda bizlere de yer verilirse keçilerimizi buralarda otlatarak üretim yapabiliriz.Bunu devletimizden başta Bakanımız Mehdi Eker’den rica ediyoruz.Keçi üretiminin desteğini bizlerden esirgemesinler “dediler.

 


Yazan - 12 Ağustos 2013. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x