TVHB İzmir ve Gaziantep Bölge Toplantıları Yapıldı.


TVHB Merkez Konseyi, Bölge ve İl Veteriner Hekimleri Odası Başkanlıkları ve İl Temsilcilerinin katıldıkları bölge toplantılarının 2.si 27-28 Temmuz 2019’da İzmir’de, 3. ve son toplantı da 30-31 Temmuz 2019 da Gaziantep’te gerçekleştirildi.


İzmir’deki toplantıya; İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Ankara, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Düzce, Trakya, Kocaeli, Kastamonu, Balıkesir, Uşak ve İstanbul, Gaziantep’teki toplantıya ise; Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, İçel(Mersin), Hatay, Adıyaman, Niğde, Karaman, Van, Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Kars, Elazığ, ve Kütahya Bölge ve İl Oda Başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile il temsilcileri katılmışlardır.

TVHB Merkez Konseyi’nin göreve geldiğinden bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile planlanan faaliyetler konusunda toplantıya katılanlar bilgilendirildikten sonra katılımcılar tarafından değerlendirmeler yapılmış, ülkemiz hayvancılığı, günümüzde veteriner hekimlik uygulamaları, sorunlar ve çözüm yolları detaylı olarak görüşülmüştür.

29 Temmuz akşamı Gaziantep’te çalışan veteriner hekimlerle sahanın problemlerinin istişare edildiği bir toplantı düzenlenmiş, toplantıda sahanın öncelikleri çeşitli yönleri ile ele alınmıştır.

Gaziantep’teki bölge toplantısına Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül teşrif ederek, veteriner hekimlerin önemini dile getiren bir konuşma yapmıştır.

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Sayın Prof. Dr. Osman Yılmaz, her iki ilimizde de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşların müdür ve diğer yetkilileri toplantılara iştirak etmişlerdir.

DİĞER HABERLER
İMBATKOOP: Üretici ile tüketici arasındaki mesafe kısalacak

Toplantıların akabinde İzmir ve Gaziantep’in tarihi, turistik ve kültür zenginliği olan yerleri ziyaret edilmiştir.

Her iki toplantıya da yüksek katılım olmuş, yoğun bir tempoyla sürdürülen toplantılar başarılı olarak sonuçlanmıştır.

Katılımlarından dolayı Sayın Vali, Sayın Dekan, Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü, İl Müdür Yardımcıları, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü, İzmir İl Kontrol Laboratuvar Müdürü, Adnan Menderes Havalimanı ile İzmir Veteriner Sınır Noktası Müdürleri, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdür Yardımcısı, İzmir Hayvan Sağlığı Şube Müdürü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürüne teşekkür ederiz,

Başarılı ve kusursuz organizasyonlar için İzmir ile Gaziantep Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Yüksek katılımları için Bölge ve İl Oda Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerine, İl Temsilcilerine ve ayrıca tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Her iki programa arzu edilen ilgiyi göstererek toplantıyı yazılı ve görsel medyaya taşıyan basın mensuplarına teşekkür ederiz.5 Ağustos 2019. 01:27
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x