TVHB: Veteriner Hekimlerin kamuda istihdamı sağlanmalıdır


Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli‘nin kamuya 790 tane veteriner hekim alınacağı ile ilgili yaptığı açıklama için Bakan Pakdemirli‘ye teşekkür etti ancak istihdam edilecek sayıyı yetersiz buldu.

TVHB Merkez Konseyi yaptığı açıklamada :

“Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamada, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 790 veteriner hekim alımı yapılacağı belirtilmiştir. TVHB olarak bunu duyarlı bir yaklaşım olarak buluyor ve sayın Bakana teşekkür ediyoruz.

Ancak bu sayı uzun zamandan beri Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere kamuya veteriner hekim alınmadığından, oluşan açığının giderilmesine ve işsiz meslektaşlarımızın istihdamına yeterli gelmeyecektir. Diğer taraftan bu alımın 2020 yılının ilk çeyreğinde yapılmasını, meslektaşlarımızın KPSS puanlarının değerlendirilmesi adına olumlu buluyoruz.

Temennimiz kamuya veteriner hekim alınımının bir an önce yeterli sayıya ulaşarak, işsiz meslektaşlarımızın en kısa zamanda kamuda istihdamının sağlanmasıdır.

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamada, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 790 veteriner hekim alımı yapılacağı belirtilmiştir. “

ifadelerini kullandı.


Diğer Haberler:
Kuduz: Aşılat ve yoket
28 Şubat 2020. 01:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x