Ucuz kırmızı et için 10 bin satış noktası belirlenecek


 

 

Kırmızı et fiyatlarını düşürmek için ESK aracılığıyla büyük marketlerde satış reyonu kurmaya hazırlandıklarını kaydeden Tarım Bakanı Fakıbaba, “10 bin satış noktası belirleyeceğiz. Onlarla anlaşma yapacağım” dedi

 

 

Kırmızı et fiyatlarını düşürmek için Et ve Süt Kurumu aracılığıyla büyük marketlerde satış reyonları kurmaya hazırlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hedefini zincir marketlerin de içerisinde yer alacağı 10 bin satış noktası olarak belirledi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bloomberg’e yaptığı açıklamada “10 bin satış noktası belirleyeceğiz. Onlarla anlaşma yapacağım” dedi.

 

Et fiyatlarıyla ilgili çalışmaların Kasım ayı ortalarında nihai aşamaya geleceğini belirten Fakıbaba, “Alt gelir grubunun rahat alabileceği bir fiyat. Ama bunu yaparken de üreticiyi gerçekten rahatsız etmeyecek bir proje olacak” diye konuştu.

 

Fakıbaba, “10 bin nokta, büyük zincir marketlerden mi oluşacak?” sorusuna da “Birinin 6 bin var, birinin 3-4 bin ya da daha az. Bunlarla yapacağız” dedi.

 

Fakıbaba, yurtdışından getirilen etlerin bu noktalara dağıtılacağını söylerken, “Kafamda bir fiyat var, o fiyatı tutturacağım” diye ekledi.

 

Bloomberg


Yazan - 25 Ekim 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x