Ukrayna’dan Türkiye’ye destek


1424573_559208370827223_1661496279_n

 

 

 

 

 

Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Pavlenko, Türkiye pazarında dopabilecek gıda açığını kapatmaya hazır olduklarını bildirdi.

 

 

Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Aleksey Pavlenko, Rus hükümetinin Türkiye’ye yönelik ticari kısıtlamalarından dolayı Türkiye gıda pazarında doğabilecek herhangi bir açığı memnuniyetle doldurmaya hazır olduklarını söyledi.

 

AA’nın haberine göre,Pavlenko yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın gıda üreticileri ile Türkiye’nin ilgili kurumlarını bir araya getirmeye hazır olduklarını belirterek, böyle bir gerekliliğin doğması halinde bütün olanakları sağlayacaklarını vurguladı.

 

Bakan Pavlenko, “Eğer Türkiye’de buğday, arpa, mısır veya yumurta, süt, tavuk gibi ürünlerde ya da dışarıdan tedariki sağlanan gıda ürünlerinde bir ihtiyaç doğarsa, bu ihtiyaçları gidermeye memnuniyetle hazırız” diye konuştu.,

 

Türkiye’yi ziyaret edecek

 

Öte yandan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, önümüzdeki yılın başlarında Türkiye’yi ziyaret edeceğini söyledi.

 

Poroşenko, Fransa’nın başkenti Paris’te, 21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı bir saati aşkın görüşme sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

Verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Poroşenko, “Biz bu ziyaretten atılım bekliyoruz. İktisadi, siyasi ve güvenlik işbirliği alanlarında devam eden gelen çalışmalarımızın neticelerini almaya başlayacağız” dedi.

 

Taraflar, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticari ve iktisadi işbirliğinin geliştirilmesi kararı aldı. Bölgesel konuların da ele alındığı görüşmede, Türkiye-Ukrayna 10. Dönem Hükümetlerarası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu toplantısının yapılmasını kararlaştırıldı.


Yazan - 1 Aralık 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x