Ülker Aytaç İle Ön Anlaşma Yaptı


 

49903

 

Adapazarı Şeker Fabrikası’!nı satın alan Yıldız Holding bugün de, Aytaç Et Entegre Tesisleri’nin satın alınması için ön anlaşma imzaladı.

 

 

Ülker markasını bünyesinde bulunduran Yıldız Holding ve iştirakleri, Aytaç Et Entegre Tesisleri’nin yüzde 75’inin satın alınması için Yimpaş Holding’le ön anlaşma imzaladı. Satışın tamamlanması Rekabet Kurumu onayından sonra gerçekleşecek.
Aytaç Et Entegre Tesisleri için Yimpaş Holding ile yapılan anlaşmaya göre; Yıldız Holding ve iştirakleri, şirketin Çankırı Çerkeş’te 910 dönümlük arazi üzerine kurulu tesisinin % 75’ini gayrimenkulleri ile birlikte satın alacak. Anadolu’da marka bilinirliği yüksek olan ve şu anda 216 çalışanı bulunan Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Yıldız Holding’e devredilecek. Anlaşma, Aytaç’ın sadece et entegre tesislerini kapsıyor. Satın alımın tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı gerekiyor.

REUTERS


Yazan - 18 Eylül 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x