Ulusal Süt Konseyi Genel Kurulu yapıldı


süt
Ulusal Süt Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulusal Süt Konseyi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri belirlendi.

 
Kurulduğundan bu yana 9 kişi olan yönetim kurulu üye sayısı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından haziran ayında çıkarılan yeni yönetmelikle 12’ye çıkarılmıştı. Genel Kurul toplantısı sırasında konseyin alt grupları olan Üretici Alt Grubu, Sanayici Alt Grubu, Kamu Alt Grubu ve Araştırma Kurumları Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Alt Grubu, kendi içinde 3 yönetim ve 1 danışma kurulu üyesini oylayarak 12 yönetim kurulu ve 4 denetleme kurulu üyesi belirledi. Buna göre, Harun Çallı, Hasan Girenes ve Kosat Gürler Sanayici Alt Grubu yönetim kurulu üyesi seçilirken, Süt Üreticileri Merkez Birliği temsilcisi Tevfik Keskin, Örkoop temsilcisi Ahmet Ertürk ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği temsilcisi Tuncer Başoğlu Üretici Alt Grubundan yönetim kuruluna giren isimler oldu.

 
Kamu Alt Grubunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcisi Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, Ekonomi Bakanlığı temsilcisi Tayfun Kılıç yönetimde tekrar yer aldı. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Alım ve Üretim Daire Başkanı Osman Uzun, Kamu Alt Grubundan yönetim kuruluna seçildi. Araştırma Kurumları Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Alt Grubundan Namık Kemal Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Muhittin Özder ile Ankara Üniversitesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Yetişemiyen ve Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsünden Prof. Dr. Ender Sinan Poyrazoğlu seçilen diğer isimler oldu.

DİĞER HABERLER
Gıda enflasyonun ateşini söndürecek kararlar yolda

 

Ulusal Süt Konseyi 3. Olağan Genel Kurulunda yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlenirken, konsey başkan, başkan vekili ve muhasip üye seçiminin gelecek hafta gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 


30 Kasım 2013. 17:55
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x