Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu’nun 10’uncusu canlı olarak yayınlanacak


Dünyada gıda ve beslenmeye ilişkin sorunları analiz etmek amacıyla kurulan Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN)’in bu yıl 10’uncusunu gerçekleştireceği Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu, 3 Aralık 2019’da Milano’da düzenlenecek.

Birleşmiş Milletler’in 2030 gündeminde belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDGs) ve 2015 yılında imzalanan Paris İklim Değişikliği Antlaşması’nın gündeme getirileceği, insanların ve gezegenin sağlığına saygı gösteren gıda modellerinin detaylarının paylaşılacağı etkinlik; dünyanın dört bir yanından gıda uzmanları, bilim insanları, fikir önderleri, aktivistler, şirket temsilcileri ve genç yetenekleri bir araya getirecek.

“Tarımsal gıda sistemlerinin ve beslenme alışkanlıklarının sürdürülebilirliğine doğru radikal dönüşümü nasıl sağlayabiliriz?”, “Paydaşların eylem ve stratejileri, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine nasıl entegre edilebilir?” gibi konuların masaya yatırılacağı forum, küresel ve yerel gıda sorunlarının tartışıldığı panellere ev sahipliği yapacak. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN), Avrupa Politika Çalışmaları Merkezi (CEPS), National Geographic gibi paydaş kurumların önde gelen isimleri, sürdürülebilirlik sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini paylaşacak.

‘Gıda Eğitimi’, ‘Tarımsal Gıdada Dijitalleşme’, ‘Gıda ve Şehirler’, ‘Geleceğin Çiftçileri’, ‘Toprağın Korunması’ ve ‘Gıda Sektörünün İyileştirilmesi’ başlıklı panel oturumlarının yanı sıra ‘Gıda ve İklim Değişikliği’ adlı panel oturumunda Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’nin Ağustos ayında yayımladığı raporun sonuçları tartışılacak.

Diğer Haberler:
“Sözleşmeli tarım ile hem çiftçilerimiz hem Türkiye kazanacak”

Gıda, beslenme, gıda sürdürülebilirliği, gıda sistemleri, gıda ve iklim kaynaklı göç konularının iki gün boyunca görüşüleceği forum, canlı olarak internet üzerinden takip edilebilecek. Resmi dili İngilizce olan Forum’u arzu edenler online olarak ister bilgisayarlarından isterlerse, ücretsiz uygulamaları indirerek Android yahut İOS akıllı telefonlarından canlı izleyebilecek, sorularıyla aktif olarak katılabilecekler. Kayıt, canlı yayın ve tüm diğer detaylar için: www.barillacfn.com


Yazan - 1 Aralık 2019. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x