Uluslararası Hayvansız Türkiye Sirki’ne büyük ilgi


Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği Uluslararası Türkiye Sirki ülke genelinde büyük ilgili görüyor.

 

Eziyet olmaması için hayvan bulundurulmayan Uluslararası Türkiye Sirki,ülkenin çeşitli yerlerinde nefes kesen  gösteriler yapıyor. Sirki izlemeye gelen aileler salonu doldururken, bazıları ise gösteriyi ayakta izlemek zorunda kalıyor. Sirkte yüksek hava gösterisi, akrobatlar, palyaçolar, tek teker bisiklet, terdiven gösterileri yapılırken, sihirbazlar da hünerlerini konuşturuyor.

Sirke gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Uluslararası Türkiye Sirki Genel Koordinatörü Melike Burcu Cankurt, “Salonlar küçük olmalarına rağmen olmasına rağmen fazladan sandalye koymak zorunda kalıyoruz.Günümüzde çok fazla hayvanlı sirk var. İnsanlar başta bilet alırken hayvan olup olmadığını soruyor. Hayvansız bir sirk olabileceğini insanlara gösterdik. Eziyet edilmeden de insanların sirkten mutlu ayrılacağını ispatladık. Hayvanları sirkimizde kullanmıyoruz. Hayvanları çoğu eziyet edilerek sahneye çıkartılıyor. Biz sirkimizde hayvan bulundurmuyoruz” dedi.


Yazan - 19 Kasım 2012. Kategori ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
ARZ
ARZ
8 yıl önce

Muhteşem.!!!
Burası Türkiye ve bu bir gerçek.

Hayvansızlaştırılmış Türkiye Sirkiyiz zaten.

Binlerce ANGUS ithal edip halka angut gözüyle bakan AKEPE hükümetinin Veteriner Bakanı Sayın Mehdi Eker sayesinde aydınlandık.

Bikaç seneye kadar Türk insanı hayvan besleyemeyecek hale geleceği için bu sirk çok faydalı bence.

İSLAM
İSLAM
8 yıl önce

Bunda ne var ki? Türk tarım ve hayvancılığı Mehdi EKER ve AKp parti iktidarı sayesinde Tarımsız ve Hayvansız yıllardır.) İnanmayan baksın. Bizde olsa İthal etmezdik. Samanı ithal ettik. Angusları ithal ettik. Boğday arpa ne varsa ithal ediyoruz. EEE? Al sana Hayvansız Tarımsız orjinal sirk. Bu sirke Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da katılımını beklerdik. Mesela sayın Bakanımız Mehdi Eker Beyefendiye Türkiye’yi nasıl başarılı şekilde “yerli hayvansızlaştırıp” ithal ANGUS cenneti haline getirdiğini ve bu başarısının nereden kaynaklandığını anlatan bir konuşma yapmasını isteyebilirdik. Sonra ona bir şilt falan hediye ederdi köylümüz. Sonra yatsı namazına gideriz beraber. Malum seçimler yaklaşıyor. Namazdan çıkınca nenni dinlemeye… Read more »

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x