Üretim ve ihracat odaklı programa geçilmeli


TİM Başkanı  yeni Bakanlar Kurulu’na ilişkin değerlendirmede bulundu.

İSTANBUL – Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Yeni hükümetimizin, düşlediğimiz büyük Türkiye’nin inşası için, bir önceki ekonomik programın başarısı üzerine, şimdi üretim ve ihracat odaklı bir ekonomik programı hayata geçireceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükekşi, yeni Bakanlar Kurulu’na ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, 61. Hükümet’in Türkiye’ye ve dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, yeni Hükümet’te de görevlerine devam eden başta Başbakan olmak üzere tüm bakanları tebrik etti.

Türkiye’nin siyasette ve ekonomide istikrarı sağlayarak, hem bölgesel, hem de küresel ölçekte merkezi bir güç olma noktasında büyük adımlar attığını ifade eden Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin 2023 ihracat hedeflerini yakalamak için oluşturulan Ekonomi Bakanlığında çalışmalarımıza devam edecek olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Yeni hükümetimizin, düşlediğimiz büyük Türkiye’nin inşası için, bir önceki ekonomik programın başarısı üzerine şimdi üretim ve ihracat odaklı bir ekonomik programı hayata geçireceğine inanıyoruz.”


DİĞER HABERLER
Tüketiciler Deli Dumrul'dan şikayetçi
6 Temmuz 2011. 17:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x