Vatandaşlar meydanları doldurdu


02

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sokakları boş bırakmayın’ çağrısı üzerine Türkiye’nin birçok yerinde darbe girişimine karşı vatandaşlar meydanları doldurdu.

 

 

 

 

 

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı birçok vatandaş meydanlarda toplandı.

 

Ankara’da bir grup vatandaş, darbe girişimi nedeniyle olağanüstü Genel Kurul toplantısının yapıldığı TBMM’nin Dikmen Kapısı önünde toplanarak, şehitler adına saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Ellerinde Türkiye, Doğu Türkistan ve Azerbaycan bayrakları bulunan ve darbeyi lanetleyen sloganlar atan vatandaşlar, daha sonra Kızılay Meydanı’na yürüdü.

 

 

 

 

Bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimine tepki göstermek için yapılan toplanma çağrıları üzerine Taksim Meydanı’nda ellerinde Türk bayrakları taşıyan binlerce kişi toplandı.

 

Vatandaşlar sloganlarla İstiklal Caddesi’nde yürüyerek, Taksim Meydanı’na geldi. Taksim Meydanı tamamen dolarken, burada İstiklal Marşı okundu.

 

“Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Polise uzanan eller kırılsın” şeklinde slogan atan vatandaşlar, Taksim Meydanı’nı tamamen doldurdu.

 

Vatandaşlar slogan atıp tezahüratlarda bulunmayı sürdürüyor.

 

 

 

 

Tokat’ta vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi. Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplanan çok sayıda vatandaş, FETÖ ve darbe aleyhine slogan attı. Gaziosmanpaşa Bulvarı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen vatandaşlar, darbeyi protesto etti.

 

01

 

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin’in Midyat ilçesine yerleşen Suriyeliler, FETÖ’nün darbe girişimini protesto etti. Darbe girişimine tepki gösteren Suriyeli vatandaşlar, araçlarına Türk bayrakları asıp, konvoy halinde AK Parti Midyat İlçe Teşkilatına kadar yürüdü.

 

 

 

 

Kırıkkale’de, meydanlarda toplanan binlerce vatandaş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimini protesto etti. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz(sol2), Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı(sağ2), İl Jandarma Alay Komutanı İsa Çakmak(solda) birlikte vatandaşlarla birlikte protesto etti.

 

 

 

 

Çorum’da vatandaşlar, Hürriyet Meydanı’nda toplanarak FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Şanlıurfa’da vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Bilecik’te Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar bölücü terör örgütü FETÖ/PDY’nin İstanbul ve Ankara’daki darbe girişimine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Giresun’da Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla mehteran eşliğinde sloganlar atarak FETÖ’nün darbe girişimini protesto etti.

 

 

 

 

Bolu’da binlerce vatandaş, FETÖ askeri darbe girişimini protesto etmek amacıyla AK Parti Bolu İl Başkanlığı ve Bolu Belediyesinin çağrısı üzerine Belediye Meydanı’nda toplandı.

 

 

 

 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) İstanbul ve Ankara’daki darbe girişimi, Yozgat’ta toplanan grup tarafından protesto edildi.

 

00-001

 

 

Nevşehir’de meydanda toplanan binlerce vatandaş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimini protesto etti. Vatandaşlar, çeşitli sloganlar atarak FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi. Nevşehir Belediyesi mehter takımı dinletiler sunuyor.

 

 

 

 

Bursa’da Fomara Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi.

 

 

 

 

Erzurum’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi. Havuzbaşı Kent Meydanı, Cumhuriyet Caddesi, Narmanlı Camisi önünde bir araya gelen yüzbinlerce Erzurumlular, ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya gelerek yürüyüş yaptı.


Yazan - 17 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x