Vetanka’dan Teşekkür


3a06eb4a-1ab2-4f78-9805-0e5f980c2402

 

 

 

2. KARİYER GÜNLERİ VE SEKTÖRLE BULUŞMA SEMPOZYUMU

 
25-28 Mart 2015, Ankara
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrenci Topluluklarından olan VetAnka tarafından; Türk Veteriner Hekimleri Birliği öncülüğünde ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi desteğiyle 25-28 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara’da; Satı Baran Konferans Salonu’nda “VetAnka’15 2. Kariyer Günleri ve Sektörle Buluşma Sempozyumu” başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi kampüsünde gerçekleştirilen organizasyon üç günlük yoğun bir Programla tamamlandı. Sempozyumun açılış konuşmalarında sırasıyla VetAnka Öğrenci Topluluğu Başkanı Hüseyin YILMAZ, Topluluk Danışmanı Prof.Dr.Kemal KÜÇÜKERSAN; Türk Veteriner Hekimleri Birliği II. Başkanı ve Sempozyum Genel Koordinatörü Prof.Dr.Ender YARSAN ile Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Rıfkı HAZIROĞLU, Sempozyumun önemi; yapılan hazırlıklar, bundan önceki dönemlerde Topluluğun faaliyetleri ve mesleki sorunlar konusunda değerlendirmeler yaptılar ve görüşlerini ifade ettiler.

 
VetAnka Topluluğu Başkanı Hüseyin Yılmaz; öğrenci topluluğu olarak, Türkiye’ de Veteriner Hekimlik ve hayvancılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmak için; Veteriner Hekimliğin çalışma alanlarını daha iyi tanımak, kariyer planlamaları yapılmasına olanak sağlamak, aynı zamanda sektördeki yerimizi daha iyi kavramak ve bu sayede mesleki kariyeri maksimum verimlilikle sürdürmek, ayrıca sosyal, kültürel ve mesleki kaynaşmayı sürekli kılarak Veteriner Hekimliği mesleğinin birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla “VetAnka’15 Kariyer Günleri ve Sektörle Buluşma Sempozyumunu” düzenlemeye karar verdiklerini belirtti.

 
Sempozyum Programı kapsamında üç günlük süre içerisinde 30’un üzerinde konuşmacı, 300 kişilik katılımcıya tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı. Sempozyumda atçılık sektörü, uzmanlık, ilaç sektörü, arı ve balık veteriner hekimliği, sürü sağlığı, veteriner hekimlikte danışmanlık hizmetleri, veteriner hekimlik-medya ilişkisi, gıda sektörü, kanatlı sektörü, hayvan hastaneleri, hara hekimliği, yerel yönetimlerde veteriner hekimler, küçük hayvan hekimliği gibi birçok konu ayrı oturumlarda ve uzmanları tarafından değerlendirildi ve aktarıldı.
Konuşmacılar arasında TJK Başkanı YASİN KADRİ EKİNCİ ‘’Veteriner Hekimlerin Atçılık sektöründeki yeri’’ konusunu aktardı ve aynı otumun başkanlığını yaptı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Erdal SUMAYTAOĞLU ise “Türkiye’de Atçılık Sektörü”nü ele aldı aynı oturumda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim ve Yayın İşleri Daire Başkanı Halil İbrahim GÜL ise, “Veteriner Hekimlikte Uzmanlık” konusunu işleyerek sunumu sonunda salondaki katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Mat Medya Genel Koordinatörü Barış KOLGU, mezun olma stresinden yabancı dil eğitiminin ne kadar gerekli olduğuna kadar birçok konuyu katılımcılara aktardı. Sempozyumda dikkat çeken konuşmacılardan biri de kuşkusuz Günaydın Et Yönetim Kurulu Ortağı Cüneyt ASAN idi; kendisi kasap çıraklığından restoran zincirlerine uzanan kendi hikayesini öğrencilerle paylaştı. Çiftçi TV Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK, veteriner hekimlikte eksik kalınan medya konusuna değinerek bu sektörün önemini katılımcılara vurguladı. HASVET Genel Koordinatörü Hidayet ŞİMŞEK, sektörün bir diğer açık yanı olan veteriner hekimlikte yazılım konusunu “Bir Damla Kan, Bir Satır Kod” başlığıyla irdeleyerek öğrenci arkadaşlara ilgi çekici bir sunum yaptı. Ve daha birçok konuşmacı Sempozyumda kendilerine gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldılar ve bilgi birikimlerini katılımcılar ile paylaştılar.

Prof.Dr.ender Yarsan

Prof.Dr.ender Yarsan

Sempozyum; Türk Veteriner Hekimleri Birliği koordinasyonunda gerçekleştirildi; bunununla birlikte birçok Kurum ve Kuruluş da Sempozyuma Sponsor olarak destek sağladılar. Bunlar; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, BESD-BİR, TJK, DSYMB, İnterhas, Trow Nutrition, Ceva, Vilsan, Hasvet, Elenco, Vetaş, Hipra, İnfovet, Nobel Kitabevi, Güneş Kitabevi, Sultan Sucukları. Kendilerine desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz.

 
VetAnka2015 Sempozyumu’na misafir olarak katılan Veteriner Fakültesi öğrencileri, Ankara Metropolitan Hotel’de ağırlanıp her gün gerçekleştirilen akşam yemekleriyle günün yorgunluklarını attılar. VetAnka2015 Facebook sayfasına gönderdikleri mesajlarla memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar, VetAnka ekibinin bir sonraki organizasyonunu merakla beklediklerini dile getirdiler.
Sempozyumun düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, destek olan Kurum ve Kuruluşlarımıza, Sponsorlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Bir sonraki Etkinlikte görüşmek ümidiyle…

 
VetAnka 2015
Düzenleme Kurulu


Yazan - 17 Nisan 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x