Arı Çalıştayı (VetArı 7) Kırıkkale’de gerçekleşti


Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği öncülüğünde, Kırıkkale Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi ile birlikte organize edilen “Arı Çalıştayı (VetArı 7)21 Ekim 2019 tarihlerinde Kırıkkale’de başarıyla gerçekleştirildi. Çalıştay; teorik ve uygulamalı eğitim kapsayacak şekilde planlanmıştır. Çalıştayın Teorik kısmı Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Dersliğinde yapılmıştır. Çalıştayın açılışında Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat AKTAN bir konuşma yaparak, gerçekleştirilen çalıştayın önemine değindi.

Teorik Eğitim kapsamında; Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Doç.Dr. Serkan ERAT “Temel Arıcılık İlkeleri”; Prof. Dr. Naim Deniz AYAZ “Arı Ürünleri ve Gıda Güvenliği”; Prof. Dr. Meral AYDENİZÖZ “Arıların Paraziter Hastalıkları”; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender YARSAN “Arı Hastalıklarında İlaç Kullanımı” konularında sunum yapmışlardır. Teorik eğitime; Fakülte Dekanı, Dekan yardımcısı; Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği yönetimi, Öğretim Üyeleri, Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdür yardımcısı ve personeli, öğrenciler ve konuklardan oluşan yaklaşık 130 kişilik bir katılım olmuştur.

Prof. Dr. Ender Yarsan

Teorik eğitimin tamamlanmasının ardından çalıştayın uygulama kısmı da Kırıkkale Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi arılığında gerçekleştirildi. Uygulama eğitimi Kırıkkale Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç.Dr. Serkan ERAT ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Sedat SEVİN tarafından yapıldı. Bu kapsamda öğrencilere arıcılık faaliyetleri, arı ürünleri, arıcılık malzemeleri gibi konularda kapsamlı uygulamalı eğitim verildi. Uygulama eğitimi lisansüstü ve lisans öğrencileri, Veteriner fakültesi mezunları ve Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelinden oluşan 40 kişilik bir katılımla tamamlandı.

DİĞER HABERLER
Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi VHO: Veteriner Hekimler Covid-19 aşısı için öncelikli grup içine alınmalıdır

23 Ekim 2019. 12:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x