Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği 10. Genel Kurulu gerçekleşti


Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği’nin 10. Olağan Genel Kurulu 18 Eylül 2021 Cumartesi Günü Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Satı Baran Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir. Genel Kurul Pandemi koşulları da dikkate alınarak yüz yüze ve online katılımla hibrit bir program şeklinde yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle:

Genel Kurul Programı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlamıştır. Dernek Başkanı Prof.Dr. Ender YARSAN yaptığı Açılış konuşmasında Dernek ile ilgili bilgiler vermiş; Derneğin amacı  ve misyonu ile bugüne kadar yapılan çalışmaları katılımcılara aktarmıştır. Açılış  konuşmasından sonra Genel Kurul çalışmalarına devam edilmiştir. Bu kapsamda; önce  Divan Kurulu Heyeti seçimi gerçekleştirilmiş ve bunu takiben de 9. Döneme ait Faaliyet  Raporu, Denetim Raporu, Mali Raporun sunulması ve ibrasının ardından; katılımcılar  tarafından ileriye dönük Dilek ve Temenniler ifade edilmiştir. Takiben; 2021 yılında Balıkesir  Üniversitesi Veteriner Fakültesi ev sahipliğinde yapılacak Kongreye ilişkin değerlendirme  yapılmış; ardından 2021-2024 döneminde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulları için  seçim işlemi gerçekleştirilmiştir. Genel Kurul çalışmaları aşağıdaki Gündem ile  tamamlanmıştır:  

Divan Heyeti’nin Seçilmesi 

 Yönetim ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporları ile Mali Raporun görüşülmesi ve  aklanması 

Üyelik aidatlarının yeniden belirlenmesi 

Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının Seçilmesi 

Bütçe Taslağının Görüşülmesi ve Kabulü 

Dilek ve temenniler, Kapanış 

Öğle yemeği 

Genel Kurul sonunda Dernek Yönetim Kurulu Asıl üyeliklerine Prof.Dr. Ender YARSAN,  Doç.Dr. Levent ALTINTAŞ, Doç.Dr. Begüm YURDAKÖK DİKMEN, Doç.Dr. Hüsamettin  EKİCİ ve Dr. Sedat SEVİN seçilmiştir. 

DİĞER HABERLER
İBB'den 'otogar' açıklaması

Mesleki anlamda bir ihtisas derneği olan Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneğinin  kuruluş amacına uygun çalışmalar yapması temennisiyle, yeni seçilen Yönetim Kurulu’na  faaliyetlerinde başarılar dileriz.


23 Eylül 2021. 10:37
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x