Veteriner Halk Sağlığına Bir Katkı Daha


İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubumuz tarafından “Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık” adlı yayının çalışmaları tamamlandı.

Editörlüğünü; Dokuz Eylül Tıp F. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman YILMAZ, Çanakkale Onsekiz Mart Ü. Tıp F. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel OYMAK ve Halk Sağlığı Çalışma Grubumuz Sekreterya Görevlisi Adnan SERPEN’in gerçekleştirdiği kitap, Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu üyelerinin katkıları ile hazırlandı.

Kitabın dağıtımı öncesinde Oda Yönetim Kurulu olarak “Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık” adlı kitabın Editörlerinden Prof. Dr. Osman YILMAZ ve Adnan SERPEN ile biraraya geldik.

Başkan H. Gökhan ÖZDEMİR bu görüşmede; Kitabın hazırlanma amacının, zoonoz hastalıklar başta olmak üzere sağlık sorunlarıyla mücadelede ve sorunların çözümünde “Veteriner Halk Sağlığı” ve “Tek Sağlık” kavramlarının önemini anımsatmak olduğunu dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu Sekreterya görevlisi Adnan SERPEN’e Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu Başkanı Hocamız Osman YILMAZ tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak başta Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu üyelerimiz olmak üzere Odamız üyelerinin destekleriyle, yine bir ilke imza atmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz.

“Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık” adlı kitap, konunun ilgilisi tüm kurum ve kuruluşlara, veteriner hekimlik sektörünün paydaşlarına ve talep eden tüm şahıslara olmak üzere çok sayıda insana ücretsiz olarak gönderilecektir.

Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederken, kamuoyuna ve mesleğimize faydalı olmasını diliyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

 


Yazan - 9 Temmuz 2018. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK, Vet. Hek. Adnan SERPEN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x