Veteriner Hekim Diplomasının Verdiği Yetkilerin Kullanımı İçin Eğitim Şartı Danıştaydan Döndü


untitled

 

15.Ekim.2011 tarih ve 28085 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğü giren ” VETERİNER HEKİM MUAYENEHANE ve POLİKLİNİK “  Yönetmeliğinin  6. madde 1. fıkrasının ( g ) bendi,9. maddenin 1. fıkrasının  ( e ) bendi ve 19. maddenin 1. fıkrası Veteriner Hekimler derneği’nin başvurusu üzerine Danıştay durdurma kararı verdi.

 

Bu konu ile ilgili olarak bilgi veren dernek yönetim kurulu yetkilileri şu açıklamayı yaptı.

 

Değerli meslektaşlarımız, 15.10.2011 tarih ve 28085 sayılı Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe giren ” VETERİNER HEKİM MUAYENEHANE ve POLİKLİNİK ”  Yönetmeliğinin  6. madde 1. fıkrasının ( g ) bendi,9. maddenin 1. fıkrasının  ( e ) bendi ve 19. maddenin 1. fıkrasının iptali ve yürütmenin durdurulması için Veteriner  Hekimler Derneği olarak açtığımız dava ile ilgili olarak ;

 

DANIŞTAY 10. DAİRESİ  2012/ 3675 SAYI VE 29.01.2013 TARİHİNDE VERDİĞİ KARARLA DAVA KONUSU OLARAK İTİRAZ ETTİĞİMİZ TÜM İLGİLİ MADDELERLE İLGİLİ OLARAK  YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERMİŞTİR.

 

Böylece VETERİNER HEKİM DİPLOMASININ VERDİĞİ YETKİLERİN KULLANIMI İÇİN ŞART KOŞULAN 10-20- SAATLİK HİZMET İÇİ EĞİTİM ZORUNLULUĞUNUN UYGULAMASINA İLİŞKİN YÜRÜTME DURDURULMUŞTUR.

 

Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

 

Bundan böylede mesleki kazanımlarımıza aykırı her uygulamanın karşısında olacağımızı bildirir saygılar sunarız.

 

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU  


Yazan - 12 Mart 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
uğur kızanlık
uğur kızanlık
8 yıl önce

Peki zorla bu hizmet içi eğitime gidenler ne olacak ?

halil ibrahim girgin
halil ibrahim girgin
8 yıl önce

250 tl +100+izmire gidiş dönüş masrafları geri ödenir umarım….rantttan başka değildi zaten,tıpçılara böyle eğitim şartı yokken bize neden getirildi akıl sır ermiyor,yazıklar olsun bu yönetmeliği hazırlayanlara ve çanak tutanlara…..

halil ibrahim girgin
halil ibrahim girgin
8 yıl önce

bu belgeyi alanlar hep birlikte toplanıp mahkemeye verelim paralarımız iade edilsin….

Adnan SERPEN
Adnan SERPEN
8 yıl önce

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Okuyucular,

Üyesi bulunduğum Veteriner Hekimler derneğinin mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ve hukukunu korumada gösterdiği kararını ortaya koyan bu hukuk başarısından dolayı tüm yönetim kurulunu candan ve yürekten kutlarım.

Adnan SERPEN
Veteriner Hekim
İZMİR

enes
enes
8 yıl önce
Reply to  Adnan SERPEN

hizmet içi sertifikasını alan arkadaslar yasal zemınde paralarımızın gerı alınması ıcın gerekenlerı yapalım gerekırse ordan alınacak paralarımızın barınaklara gıda olarak kullanabılırız..

vet mustafa
vet mustafa
8 yıl önce

yerinde ama daha da fazlası gerkli. Örneğin suni tohumlama sertifikası.

ali
ali
8 yıl önce

bide kamuda çalısanların onunu acsaydınız her yanlıs duzeltılıyorsa eger bunada destek verın saygılar…

fatih
fatih
8 yıl önce

hizmet içi eğitim kursu,suni tohumlama kursu,ultrason kursu…. madem bu kursları almak zorunluluğu var o zaman neden 5 yıl gurbet ellerde üniversite okuyacağız diye uğraştık. serbest klinisyen meslektaşlarımızın sorunları aldı başını giidiyor…canı sıkılan bi kurs düzenliyor. sorma ver parası adeta…ali kardeşim kamuda çalışanların önunu acın demişsin daha ne istiyosunuz anlamıyorum 3000 lira maaş az mı geliyor yoksa ?

Mehmet
Mehmet
8 yıl önce

Doğru söylüyorsun Fatih kardeşim.Kamuda çalışanlar maaşını alsın birde özelde çalışan hekimlere rakip olsun.yok öyle bi şey.ali kardeşe maaşı yetmiyorsa bassın istifasını geçsin özel sektöre

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
9
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x