Veteriner Hekim Tahir Selçuk Yavuz’dan bir ayda iki kitap


Veteriner Hekim ve Atafen AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tahir S. Yavuz bir ayda arka arkaya piyasaya çıkan iki kitabı ile hayvancılık sektörüne ışık oldu. Yıllardır veterinerlik mesleğine gönül veren ve aşı üreten firmanın yöneticiliğini yapan Tahir S. Yavuz hayvancılık ile uğraşanlara yedi gün yirmi dört saat danışmanlık vermeye devam ediyor. Son 1 yılda Sidas Yayıncılık’tan 3 kitabı yayınlanan Tahir Selçuk Yavuz, yeni yayınlanacak kitaplarının sırada olduğunu belirtti.

Mastitis kitabı ilgi çekti

Süt sığırcılığı ile uğraşan işletmelerin en önemli dertlerinden biri olan Mastitis konusunda çıkan kitabı ile üreticilerin bu soruna çözümler sunuyor. Mastitis ile ilgili köşe yazılarımı bu kitapta topladım diyen Tahir Selçuk Yavuz: “Meme yangısı, yani mastitis süt sığırcılığı ile uğraşan işletmelerin en önemli dertlerinden biridir. Görünen, memede şişlik, kızarıklık, ağrı, sıcaklık ve sütün pıhtılaşması ile kendini gösteren mastitisten daha çok gizli mastitis işletmelerin önemli miktarda süt kaybetmesine, memelerin kurumasına, sonunda ineğin sürüden çıkarılmasına sebep olmaktadır. Bu konularla ilgili köşe yazıları yazdım. Mastitis ile ilgili tüm yazılarımı bu kitapta topladım. “Süt, Süt Kalitesi ve Mastitis” adlı kitabım hayvancılık ile uğraşan besihane sahiplerine faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER
AB’nin Pestisit Kullanım Kısıtlamaları Bitki Islahçılarını Birleştirdi

“Çiftlik Hayvanlarında Solunum Yolu Hastalıkları” kitabı piyasada

Veteriner Hekim ve Atafen AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tahir S. Yavuz’un en son çıkan “Çiftlik Hayvanlarında Solunum Yolu Hastalıkları” kitabı ile ülkemizdeki dana kayıplarının önüne geçilmesi için hayvancılıkla uğraşanlara yol gösteriyor. 

Buzağı kayıplarını önlemede solunum yolu hastalıklarının tedavisin önemli olduğunu söyleyen Yavuz: “Uzun bir süredir köşe yazıları yazarak, TV programlarında anlatarak çiftlik hayvanları sektöründe faaliyet gösterenlere yardımcı olmaya gayret ediyorum. Çalışmalarım esnasında solunum yolu hastalıklarıyla doğrudan ve dolaylı olarak ilgili tüm yazılarımı bu kitapta topladım. Buzağı kayıplarına, besicilikte dana kayıplarına ve çoğunlukla canlı ağırlık kayıplarına yol açan solunum yolu enfeksiyonlarının oluşumunu açıklamaya, stresin yapıcı, hazırlayıcı sebep olduğunu anlatmaya çaba gösterdim. Hayvancılık ile uğraşanlar için yol gösterici bir eser olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“Meslekte 40 Yıl” kitabı 2019’da yayınlanmıştı

Tahir S. Yavuz, Ekim 2009’da ‘’Meslekte 30 yıl’’ kitabını, sonraki beş yıl içerisinde biriken köşe yazılarını “Meslekte 35 yıl” adı altında kitaplaştırmıştı. Yavuz’un 2019’da “Meslekte 40 Yıl” kitabı piyasaya çıkmıştı. Kitaba Türkiye’nin en ücra köşelerinden olan talep devam ediyor.
Kitaptaki tüm yazılarımı, deneyimlerim, yurtdışı izlenimlerim ve görüştüğüm uzmanlardan edindiğim bilgiler çerçevesinde derledim diyen Veteriner Hekim Tahir S. Yavuz: “Bilgilerin, yeniliklerin yaygınlaşması, duyurulması, ilgili kamuoyuna ulaşması, çiftlik sahiplerinin ve meslektaşlarımızın her türlü gelişmeden haberdar olması için yazılarım yıllarca sektörel dergiler ve gazetelerde yayınlandı. Yazılarımı anlaşılabilir bir dilde yazmaya çalıştım. Etkin ve kullanılabilir, yaşamaya kolayca aktarabilir bilgileri yazıya dökmeye gayret ettim. Yazdıklarımı açıklamak üzere TV programlarına, her türlü mesleki toplantılara katıldım ve sözlü anlatımla destekledim. Özellikle Sürü Yönetimi ve Koruyucu Hekimliğin önemine değindim.”dedi.

DİĞER HABERLER
Egeli ihracatçılar Selçuk Yaşar’ın hizmetlerini unutmayacak

Sade bir dil ile yazılan kitaplara aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. İletişim: sidasmedya@gmail.com  Whatsapp: 05555307712  Tel: 02324416001


28 Ağustos 2020. 10:00
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x