Veteriner Hekim ve Yardımcı Personel bilgilendirme Eğitimi Yapıldı


Kamu ve özel sektörde çalışan Veteriner Hekim ve Yardımcı Sağlık Personeline yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

1461185_365130946965856_1750973650_n

 
07 Kasım ve 12 Kasım 2013 tarihlerinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantılara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde çalışan Veteriner Hekim ve Yardımcı Sağlık Personeli ile Bursa İli sınırları dahilinde faaliyet gösteren muayenehane, poliklinik, hastane ve hayvancılık işletmelerinde çalışan Veteriner Hekim ve Yardımcı Sağlık Personeli katıldı.

 

 

Eğitim toplantılarında katılımcılar, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği, Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği Uygulama Talimatı, Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik, Veteriner Hekim Reçetesi Talimatı, Perakende Satış Yerleri ve Tıbbi Ürün Bulunduran Yerlerin İzin ve Denetim İşlemleri Hakkında Talimat, Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik, Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerine ilişkin Yönetmeliğin Uygulama Talimatı konularında bilgilendirildi. Toplantılara kamu ve özel sektörden toplam 206 kişi katıldı.

 

 

 

İş ve İşlemlerin Mevzuata Uygunluğunu Sağlamayı Amaçlıyoruz

 

 

DİĞER HABERLER
Pharma-Sem Teknik Semineri

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer ÇELİK, Veteriner tıbbi ürünlerinin hayvan sağlığı çalışmalarının en önemli unsurlarından birini teşkil ettiğini söyleyerek, bu ürünlerden en üst seviyede yarar sağlayabilmek için hem üretim hem de kullanım süreçlerinin tüm aşamalarında yapılacak takip ve kontrollerin Kanun,Yönetmelik ve Talimatlara uygun yapılması gerekir dedi. Eğitim toplantılarının konunun muhatabı olan tarafları bilgilendirilmek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden İl Müdürü ÇELİK, önümüzdeki süreçte Belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Veteriner Hekim ve Yardımcı Sağlık Personeline yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini sözlerine ekledi.


14 Kasım 2013. 13:27
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x