Veteriner Hekimler Derneği’nden kınama


Sağlık Bakanlığı’na bağlı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde yayınlanan ve hangi meslek gruplarının öncelikli olarak koronavirüs aşısı olacağının açıklandığı şemaya Veteriner hekimlerden tepki geldi.

Veteriner Hekimler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. H. Yalçın Köksal yaptığı açıklamada “1. aşama (A) grubunda öncelikli aşı olacak meslek grupları incelendiğinde sağlık kurumunda çalışanlar (Kamu, Özel, Üniversite, Vakıf vb. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Stajyer Öğrencileri dahil tüm (Kamu, serbest) eczane çalışanları (Eczac ve kalfalar dahil)” ifadelerinin yer aldığına dikkat çekti.

“Tüm Türkiye genelinde hayvan ve insan sağlığı için gece gündüz çalışan ve toplumun her kesimi ile doğrudan temas halinde olan Veteriner hekimlerin bulunmadığı görülmüştür” şeklinde bir açıklama yapan Veteriner Hekimler Derneği ilgililerin bu durumu düzeltmelerini talep etti.

Veteriner hekimliğin çalışma koşulları ve insan sağlığı açısından yaşamsal önemine dikkat çeken Veteriner Hekimler Derneği, mesleklerinin göz ardı edilmesini kabul etmediklerini ve bu yanlışı kınadıklarını belirtti.


DİĞER HABERLER
TVHB: Veteriner hekimler Covid-19 aşısında öncelikli grup içine alınmalıdır
14 Ocak 2021. 17:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x