Veteriner Hekimler, Eğitim İçin Yurt Dışına Gidiyor


179480_302161156581404_445035752_n
Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, keçi yetiştiriciliğinde suni tohumlamayı Malatya’da yaygınlaştırmak için İsveç ve İspanya’da 15 günlük bir eğitim alacaklarını söyledi.

 

 

Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, keçi yetiştiriciliğinde suni tohumlamayı Malatya’da yaygınlaştırmak için İsveç ve İspanya’da 15 günlük bir eğitim alacaklarını söyledi.

 
Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özdemir, Veteriner Hekimler Odası’na üye veterinerler için düzenledikleri kurs hakkında bilgi vererek, bu kursun AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından ‘Hayat Boyu Öğrenme’ programları kapsamında düzenlendiğini kaydetti.

 
Özdemir, “Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bulanık Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Elazığ Veteriner Hekimler Odası Muş Temsilciliği, Muş Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Battalgazi veteriner Hekimler Polikliniği ve Malatya veteriner Hekimler Odası ortaklığı ile Koyun ve Keçi Yetiştiriciliğinde suni tohumlama ile ilgili alarak eğitim almak üzere bir proje yaptık. Bu Projemiz onaylandı. Bu kapsamda eğitim almak için 28 kişiden oluşan bir veteriner hekim grubu olarak İsviçre ve İspanya ülkelerine gideceğiz. Veteriner hekimler 15 günlük bir eğitime tabi tutulacaklar” dedi.

 
Keçi yetiştiriciliğinde suni tohumlamanın Türkiye’de yeni bir uygulama olduğunu belirten Özdemir, alına eğitimin ardından keçi yetiştiriciliğinde suni tohumlamayı yaygınlaştıracaklarını söyledi.

DİĞER HABERLER
“Çiğ Süt” Sözleşmesiz Toplanamayacak

 
Eğitim için yurt dışına gidecek olan veteriner hekimler için Veteriner Hekimler Odası’nda İngilizce kurs veriliyor. Kursun ardından veteriner hekimler 23 Kasım’dan itibaren eğitim için İsviçre’ye gidecek.

İHA

 

 


16 Kasım 2013. 10:28
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x