Veteriner Hekimler Kahvaltıda Buluştu


DSC_3583

 

 

Rize merkez ve ilçelerinde görev yapan gıda, hayvancılık ve halk sağlığı sektöründe etkin rol üstlenen veteriner hekimler, Rize’nin de bağlı bulunduğu Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı’nın tertip ettiği kahvaltı organizasyonunda Rize’de bir araya geldi.

 

Yapılan organizasyona Oda Yönetim Kurulu adına Oda Başkanı Sebahattin Yazıcı ve Oda Sekreteri Okan Barutçu, Rize İl Temsilcisi Mehmet Rakıcı, Rize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hasbi Koca ile Rize’de görev yapan klinisyen ve kamu veteriner hekimleri katılım sağladı.

DSC_3590

Günümüz dünyasında Vet

 

eriner Hekimlik mesleğinin önemine dikkat çeken Oda Başkanı Yazıcı; oda faaliyetleri ve sorunları, odanın sosyal medya çalışmaları, veteriner hekimlerin lobi oluşturmasının önemi, kurulan temsilciliklerin etkin ve aktif hale getirilmesini gerekliliği gibi konulara değindikten sonra program; genelde ülke, özelde ise Rize Veteriner Hekimlerinin sorunlarının masaya yatırılması ile devam etti.

 

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı ile Tarım kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği Müdürlüğü arasında imzalanan, kooperatif ortaklarının oda üyesi serbest veteriner hekimlerden veterinerlik hizmetlerini almasına imkan sağlayan “Veteriner Hekimlik Hizmetleri Protokolü” hakkında bilgilendirme yapılan toplantıda; 25 Nisan 2015 günü kutlanacak olan Dünya Veteriner Hekimleri Günü etkinliklerine dikkat çekilerek, bu yılın ana teması olan insan ve hayvan sağlığını tehdit edici “Vektörlerle Bulaşan Zoonoz Hastalıklar” üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Sıcak ve samimi bir havada geçen toplantı, Rize İl Temsilcisi Mehmet Rakıcı’nın yaptığı teşekkür konuşmasıyla sona erdi.


Yazan - 20 Nisan 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x