Veteriner Hekimler kaynaşma programı düzenledi.


 

Erzincan Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı tarafından ‘Veteriner Hekim Kimdir’ adlı program düzenlendi ve üyelerle bir araya gelindi.

 

Yaklaşık 200 üyesinin bulunduğu Erzincan Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı programına üyeler aileleriyle birlikte bir araya geldiler. Düzenlenen etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Kütük; “Bilimsel modern geçmişi 250 yıldan fazla ve varlığı neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan bir çok mitolojik figürde izlerine rastlanan sağlık bilimlerinin üç önemli alanından birinde bulunan, başlıca görevi resmen ve bilimsel anlamda duygulanabilmiş canlılar olarak kabul edilmiş hayvanlarımızı hastalıklardan korumak ve tedavi etmek olan. Tarihimin önemli işlevler üstlenmiş sayısız meslek şehidi vermiş ve içinden şairler, önemli şahsiyetler, kahramanlar ve bilim insanları çıkaran. 200 den fazla insana bulaşabilen hastalıkla ve mesleki risklerle her gün burun buruna yaşayan, insan sağlığının en fazla tehlikede olduğu zamanlarda, kuş gribi ve domuz gribi gibi bulaşıcı hastalıklarla sahada birebir mücadele eden tam zamanlı değil tüm zamanlı görev yapandır. Güvenliğinin en fazla riskli olduğu saatlerde kar, kış ve tipide ahırda hayvan kurtaran yaşamsal sonra zar zor bir statüye kavuşturmuş olan mesleki kazanımları kaybetmemek için en fazla enerji harcamak zorunda kalan özlük hakları ve diğer mesleki haklarının verilmesinde kendisine en fazla cimri davranılan mesleki olarak mecliste en az temsil edilen bürokraside hakkettiği kadar meslektaşı olmayan ve şimdilik işsizlik sorunu olmayıp gelecek zamanda tehlike altında olan, hakkettiği prestije henüz kavuşmayan kişidir” dedi.

 

http://www.dogugazetesi.com/…/veteriner-hekimler-kaynasma-p…


Yazan - 8 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x