Meslek etiği tartışılacak


veteriner-hekimler-meslek-etigini-tartisacak-700x436

 

“V. Ulusal Veteriner Hekimliği Tarihi ve Mesleki Etik Sempozyumu”, 25-27 Mayıs tarihlerinde Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

 

 

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sempozyumda sağlık bilimleri tarihi, veteriner hekimliği etiği, tıp etiği, biyoetik, insan-hayvan etkileşimi, hayvan refahı ve halk sağlığı konularında çok sayıda sözlü ve poster bildiri sunulacak.

 

 

Veteriner hekimliğin duayeni Prof. Dr. Ferruh Dinçer’in “80 yılın penceresinden” mesleğe bakışını anlatmasıyla başlayacak sempozyumda, “Bilim insanı-bilim -emeklilik”, “Türkiye’de çocuklar için zorunlu aşı uygulamasıyla ilgili yargı kararlarının tıp etiği ve hukuku açısından incelenmesi”, “Kürtaj tartışmalarının sorunlu dili: Yaşam, seçim, fetüs hakları ve cinayet”, “Tarihten günümüze çörek otunun kullanılması”, “Türk Van kedisinin İngiltere’deki tarihi”, HIV ile yaşayan bireylerin bilgilerinin eş veya partner ile paylaşılmasının tıp etiği ve hukuku açısından incelenmesi”, “Hekimlikte defansif uygulamalar” gibi ilginç konu başlıkları da yer alıyor.

 

 

Sempozyumda ayrıca, Halûk Perk Müzesi Koleksiyonundan derlenen “Veteriner Hekimliği Belge ve Objeler Sergisi” de Mete Cengiz Fuaye Alanında meraklıları için açık olacak.


Yazan - 25 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x