Veteriner Hekimlerin Reçete Kullanımı Düzenlemeleri İle İlgili Seminer Tertiplendi

27 Mayıs 2013. 14:12

recete1

 

 

Bu konu ile ilgili duyuru şöyle;

 

Veteriner hekimlerin reçete kullanımına ilişkin olarak yapılan düzenlemeler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 2013/10 sayılı talimatıyla bildirilmiştir.

 

Tüm Türkiye’de veteriner hekimlere tek tip reçete zorunluluğunun getirildiği talimat sonrasında Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak, serbest veteriner hekimlerin kullanacağı reçetelerin TVHB tarafından bastırılıp, Odalar aracılığıyla dağıtımı kararlaştırılmıştır. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan veteriner hekimlerin kullanacağı reçeteler ise İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından sağlanmaktadır.

 

Reçete uygulamalarına ilişkin tüm yeniliklerin daha iyi anlaşılması ve uygulamada bir örnekliliğin sağlanabilmesi için,

 

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ile Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortak organizasyonuyla 29 Mayıs 2013 tarihinde resmi ve serbest veteriner hekimler ile veteriner fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerine yönelik “Reçete ve Reçete Uygulamaları” konulu bir eğitim semineri düzenlenecektir.

 

Programa, reçete düzenlemekle yükümlü tüm meslektaşlarımızın katılımı önemle rica olunur.

 

Tarih: 29.05.2013 Çarşamba Saat: 10.00
Yer: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu (Eskişehir Yolu 9. k.m., Lodumlu ANKARA)

Diğer Haberler:
Bakan'dan flaş Twitter açıklaması

0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x