Veteriner hekimlikte yapay zeka ve dijitalizasyon programı gerçekleştirildi


Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen “Veteriner Hekimlikte Yapay Zeka ve Dijitalizasyon Eğitim Programı” 22.02.2021 – 02.04.2021 tarihleri arasında toplam 20 saat şeklinde başarıyla gerçekleştirildi. Programın koordinasyonu ve moderatörlüğü aynı zamanda EAEVE eksperi de olan fakülte Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Begüm Yurdakök Dikmen tarafından yapıldı.

Programın multidisipliner özelliğe sahip olduğu ve eğiticilerin arasında veteriner hekimlerin yanı sıra bilgisayar mühendisleri, endüstriyel tasarımcılar, iletişim bilimciler, fizik mühendisi gibi farklı donanımlara sahip eğiticiler tarafından verildiği belirtildi.

Fakülte tarafından yapılan açıklamada; bu programda eğitime katılan veteriner hekimlerin farklı meslek gruplarıyla ortak fikirler üretmesi ve mesleki vizyonlarını geliştirmelerinin amaçlandığı açıklaması yapıldı.

Program ile ilgili fakülte tarafından şu sözler paylaşıldı:

Veteriner Hekimliği eğitim programlarının güncellenmesi ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak donanımda veteriner hekimleri yetiştirebilmesi için yenilenmesi gerekmektedir. Derslerin güncellenmesinin yanısıra, yeni multidisipliner derslerin açılması; dış paydaşların eğitimlere aktif katılımlarının sağlanması da Yapay Zeka ve Dijitalizasyon alanında ilk gün yeterliliklerini karşılayacak veteriner hekimlerin yetiştirilebilmesi için önem taşımaktadır.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi olarak bu programda öncü olmaktan gurur duyuyoruz. Bununla birlikte eğitim altyapılarının geliştirilmesi aşamasında tüm fakültelerin desteği ile yol almamız gerektiği konusunda hem fikiriz. Özellikle eğitim aşamasında sanal vaka havuzlarının oluşturulması, farklı alanlarda online ve diğer eğitim içeriklerinin (VR gibi) farklı fakülteler tarafından ortak kullanılabilmesi amacıyla konu bazında üstlenilerek geliştirilebilmesi önem arz etmektedir.

DİĞER HABERLER
Tüketici Güven Endeksi, Ocak 2017


8 Nisan 2021. 21:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x