Veteriner Müdürlüğüne Emekli Öğretmen Atandı


 

 

Adana’nın Çukurova İlçe Belediyesi veteriner İşleri Müdürlüğüne emekli öğretmenin getirildiği açıklandı.Uzun süredir Çukurova Belediyesi Veteriner Müdürlüğü görevini yürüten Nazım Katı’nın yerine emekli öğretmenin getirilmesine ilk tepki Adana Veteriner Hekimler Odası’ndan geldi.

Çukurova Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne emekli öğretmen getirilmesini Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse duyurdu. Köze’nin bu konudaki yazılı açıklaması şöyle:

“Çukurova Belediyesinde Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne emekli öğretmen Tahsin AKIŞ’ın atandığını öğrendiğimde kulaklarıma inanamadım. Sayın öğretmenimin Milli Eğitim camiasında başarılı işler yaptığı ve de sevilen bir kişilik olduğu yazıyordu yazıda. Ben de bir öğretmen çocuğu olarak öğretmenlerden yaşça, başça, akılca üstün olunamayacağına inananlardanım. Öğretmenimizin öğretmenliğine, kişiliğine saygımız sonsuz. Hayvan severliğine de inanıyor ve saygı duyuyoruz. Bütün hayvan severler ve veteriner hekimler dosttur. Benim kişisel arkadaşlarım da var emeklerine can dostlarımız için yaptıklarına sonsuz saygı duyuyorum.

Ama ! Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne öğretmenin atanmasını anlayabilmemiz olanaklı değildir. Cübbeli Ahmet Hoca : ‘’Bu ülke ne çektiyse eğitimlilerden çekti’’ diyordu.haklı mı acaba ? Atama yapılırken eğitime bakmayacak mıyız. Herkes her makama eğitimine bakılmaksızın atanabilecek mi? Bilime olan inancımız ne olacak ? Önceki müdür Veteriner Hekim idi. İdare tarafından beğenilmemiş olabilir ( biz meslektaşımızın başarılı olduğuna inanıyoruz.) Olması gereken yerine başka bir veteriner hekimin atanmasıydı.

Eğitim, uzmanlık önemli değilse izninizle ben de kamu görevlisi olduğum için ve naklim kolay olacağından hemen Çukurova Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne atamamın yapılmasını istiyorum.

Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Sosyal Medyadan Hayvan Hakları savunucularının bu atamayı onaylamalarını da anlayabilmiş değilim. “


Yazan - 16 Eylül 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x