Veteriner sağlık teknikerlerine suni tohumlama yetkisi geliyor


haber-TmmAXJV9GvVq
Lise mezunu veteriner teknisyenlerine serbest olmasına karşın yüksekokul mezunu veteriner sağlık teknikerlerine izin verilmeyen suni tohumlama yetkisini içeren yönetmenlik değiştiriliyor.

 

 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından suni tohumlama yönetmenliğinin değişmesi için düğmeye basıldı. Konuyla ilgili bakanlık tarafından Türkiye Teknikerler Birliği Veteriner Sağlık Komisyonu Genel Başkanı Nimetullah Durmaz’dan yazılı görüş istendi.

 

 
Teknikerler Birliği Genel Merkezi aracılığıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na gönderilen görüşte, yeni suni tohumlama yönetmenliğinde, ülke hayvancılığının gelişmesi ve başarılı bir hayvan ıslahı için MYO mezunu veteriner sağlık teknikerleri ve sağlık teknikerlerine de suni tohumlama yetkisinin verilmesi gerektiği belirtildi.

 

 
Teknikerler Birliği Veteriner Sağlık Komisyonu Genel Başkanı Nimetullah Durmaz, bakanlık yetkilileri ile yaptıkları görüşmede teknikerler üzerinde anlaşma sağlandığı ve önümüzdeki günlerde yeni suni tohumlama yönetmenliğinin resmi gazetede ilan edileceğini açıkladı. Durmaz bu uygulamayla 90 yıllık haksızlığın ortadan kalkacağını söyledi.

cihan


DİĞER HABERLER
Karabağlar Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışmaya Devam Ediyor.
29 Kasım 2013. 14:42
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x