Virginia Angus Restoranlarının Sahibi Burak Altay Vefat Etti


fft99_mf5564934

 

Virginia Angus mekânlarının sahibi Burak Altay dün yaşamını yitirdi. İki aydır sağlık durumuna ilişkin teşhis konulmaya çalışılan Altay, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

 

Eminönü Mercan’da ve Nişantaşı’da Virginia Angus ismi ile iki mekânı bulunan Burak Altay, Altay Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcilerinden. 2010 yılında Amerika’nın Virginia eyaletinden getirilen Black Angus cinsi sığırlarla Sakarya’da bir çiftlik kuran Altay, hikâyesini Radikal’den Müge Akgün’e anlatmıştı.

55eb4169f018fbb8f8b55b00

İLK RESTORAN DEDESİNİN MEKÂNINDA

 

Altay, çiftilik yatırımı sonrası restoran açma kararı aldı. Müge Akgün, Burak Altay’ın babası Fahri Altay ile olan diyaloğuna yer verdiği yazısında şunları kaydetti: “Baba bir yer kiralamalıyız dediğinde ‘Bak sen bu Amerikan etlerini Mercan’daki esnafa satmayı, yedirmeyi başarırsan İstanbul’u her yerinde satarsın, bizim dükkanda aç da başarını görelim.’ der. Mustafa Burak Altay bunu da başarır.

 

Dedesinin Mercan Yokuşu’ndaki mekanında açtığı dükkan, etlerinin kalitesi ve hamburgerlerin lezzetiyle kısa sürede lezzet meraklılarının akınına uğrar, 2014 yılında ikinci dükkan Nişantaşı’nda açılır. Virginia Angus, sıradan bir fast food değil, gurme hamburger olarak haklı bir ün yapar. Burak Altay bunu “Right Food/Doğru Besin” felsefesi ile açıklar.

 

virginia-angus-restoranlarinin-sahibi-burak-altay-8714882_1086_m

 

‘ÖNEMLİ İŞLER BAŞARDI’

 

Altay Ailesi ile uzun yıllar süren bir ticaretlerinin olduğunu anlatan Etçii Gıda’nın sahibi M. Emin Arslan “Mustafa Burak Altay kardeşimiz restoran, hizmet ve yeme içme sektöründe önemli işler başardı. Restoranlarına, kendi etini yetiştirmek için Amerika Virginia’dan Angus ırkı danaları getirdi. Etlerin belirli bölümleri kullandığından dolayı yetiştirdiği Angusları firmamıza kestirip, kullandığı kaliteli sırt bölümlerini bizden alırdı. Hem iyi bir dost hem de yenilikçi bir müşterimizdi. Allah rahmet eylesin. Kederli ailesi ve dostlarına sabırlar diliyorum.” dedi.


Yazan - 21 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x