VİSAD 23. Dönem Olağan Genel Kurulu Yapıldı


 

 

 

 

VİSAD 23. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

 

 

 

VİSAD Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin 23. Dönem Olağan Genel Kurulu 14 Nisan 2017 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de yapıldı.

 

 

 

Genel kurul divan heyeti başkanlığını Şake YALÇIN, yazman üyelikleri Barlas BOZYEĞİT ve H. Levent ERDEM yaptı.

 

 

Açılışta konuşan başkan Burçak ZORLUson yıllarda sektör paydaşlarının mevzuat ve uygulamalar nedeniyle ciddi yatırımlar yaptığınıve sektörün her geçen gün yeni sorunlarla karşılaştığını, bu kapsamda dernek olarak üyelerle yakın işbirliği içerisinde sorunları gidermek için gayret ettiklerini, derneğin kuruluşundan günümüze kadar gerçekten önemli mesafeler kaydettiğini ve 22. Dönem olarak üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını, bu süreç içerisinde emek veren herkese teşekkür ettiğini, Sivil Toplum Kuruluşu olarak, Bakanlığımızla görüşmeler ve periyodik toplantılar yaparak etkin iletişim sağlama gayretinde olduklarını,sektörün sorunlarının bitmeyeceğini ve bu sorunların derneğingüçlü kılınarak aşılabileceğini, derneğeher zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalara hız kesmeden devam edilmesi gerektiğini, olağan genel kurulun sektör ve üyeleriçin hayırlı olmasını temenni ettiğini işaret ederek, yeni dönemde görev alacaklara şimdiden başarılar dilediğini belirtti.

 

Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu Başkanı Burçak ZORLU tarafından sunuldu.Başkan Burçak ZORLU;bu dönem içerisinde 18 Yönetim Kurulu toplantısı yapıldığı ve 82 karar alındığı, Bakanlıkta Bakan Danışmanları, Genel Müdür, Daire Başkanı, Çalışma grupları ve uzmanlar düzeyinde muhtelif ziyaretlerin yapıldığı, çalışma gruplarıyla spesifik toplantılar yapıldığı,  mevzuat ve uygulama ağırlıklı geniş katılımlı Bakanlık-VİSAD-Sektör toplantılarının yapıldığı, Proses Validasyonu konusunda eğitim düzenlendiği, Bakanlığa Dosya Yenileme Süreci ve Yem Katkı Maddeleri Bilgilendirme toplantısı yaptırıldığını, Bakanlık, mesleki kuruluşlar ve sektörel paydaşlarla işbirliğinin iyileştirildiği, sektörle müşterek Danışma Kurulu toplantısı yapıldığı, toplantı sonuçlarının Bakanlığa iletildiği, mevzuat çalışmasına aktif katılım sağlandığı, kurum ve kuruluşların toplantılarına katılım sağlandığı, VİSAD bünyesinde oluşturulan Çalışma Grubunun değerlendirmelerinin Bakanlığa iletildiğini dile getirildi.

 

 

Denetleme kurulu raporu Mine NERGİZ SÜZERtarafından okundu. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetleme Kurulu Raporu ayrı ayrı oylanarak oy birliği ile ibra edildi.

 

 

Dönem bütçesi ve önümüzdeki dönem tahmini bütçesi yönetim kurulu üyesi Ömer DİKER tarafından sunulduktan sonra üyelerin ibrasına sunuldu ve oy birliği ile ibra edildi.

 

 

 

Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu İçin Seçimler Yapıldı

 

 

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen seçimlerde yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Ramazan BAYHAN, Dr. Taner ÖNCEL, Ayça KENDİR, Ahmet KARGI ve Yiğit ALTAV yedek üyeliklerine; Ömer DİKER, Burçak ZORLU, İsmail ÖZDEMİR, Erol BAYTOK ve Ömer TEMEL seçildi.

 

 

Denetleme kurulu asıl üyeliklerin

 

e; Tuğba KÜNTÜZ, Sami ESİRTGEN, Bülent ÇAKAN yedek üyeliklerine; Murat CENUDİOĞLU, Mine NERGİZ SÜZER ve H. Levent ERDEM seçildi.

 

 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Burçak ZORLU, 23. Dönem çalışma arkadaşlarına, çalışmalara destek veren üyelere teşekkür etti ve yeni yönetime destek olacaklarını belirterek başarı diledi. Burhan HACI yeni yönetime başarı diledi ve yönetim kuruluna her zaman destek veriyor olacaklarını belirtti. Ramazan BAYHAN, yaptığı çalışmalar ve destek yaklaşımları nedeniyle eski yönetime, gösterdikleri teveccüh nedeniyle üyelere teşekkür ederek, görev dağılımı yapıldıktan sonra acil konuların öncelikle ele alınacağını, çalışma gruplarının aktivitelerinin artırılacağını belirtti. Dr. Taner ÖNCEL eski yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, önemli değişim süreçlerinin yaşandığı yeni dönemde tüm üyelerin katkısı ile başarılı olmaya çalışacaklarını söyledi. Divan başkanı Şake YALÇIN, çeyrek asırın önemli bir birikim olduğunu, sorumluluğumuzun farkında bir dernek olduğumuzu, üyelerimizin menfaatleri yanında sosyal sorumluluk çalışmalarına da ağırlık vermemiz gerektiğini, bu konuda ulusal ve uluslararası kurum haline gelme hedefimiz olması gerektiğini ve diğer sivil toplum kuruluşları ile daha yakın işbirliği yapılmasını arzu ettiğini dile getirdi.

 

 

 

Yönetim Kurulu Üyeleri Görev Dağılımı Yaptı

 

 

 

Yönetim kurulu üyeleri Genel Kuruldan sonra toplanarak aşağıdaki şekilde görev dağılımı yaptı.

Ramazan Bayhan      : Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Taner ÖNCEL   : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ayça KENDİR          : Sekreter Üye

Ahmet KARGI          : Sayman Üye

Yiğit ALTAV             : Üye


Yazan - 17 Nisan 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x