“Vize Serbestliği Anlaşması’nın imzalanmasına karar verildi”


resim2
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB ile Türkiye arasında vize serbestliği diyaloğu görüşmelerinin başlamasına ve geri kabul anlaşmasının imzalanmasına karar verildiğini açıkladı

 

Brüksel’de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB Komisyonu’nun içişlerinden sorumlu üyesi Cecilia Malmström ve genişleme ve komşuluk politikasından sorumlu üyesi Stefan Füle ile ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Davutoğlu AB ve Türkiye için tarihi bir gün olduğuna değinerek başladığı konuşmasında, “Türkiye ve AB’nin uzun çabalarından sonra vize serbestliği diyaloğu görüşmelerinin başlaması ve geri kabul anlaşmasının imzalanması konusunda mutabık kaldık” diye konuştu.

 

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, 16 Aralık’ta vize serbestliği sürecinin Ankara’da resmen başlayacağını ve geri kabul anlaşmasının imzalanacağını söyledi.

 

Füle ve Malmström’e sürece katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Davutoğlu, 16 Aralık’ta başlayacak vize serbestliği diyaloğunun mümkün olduğunca çabuk sonuca ulaşmasını ümit ettiklerini kaydetti.


DİĞER HABERLER
Yeniden yapılandırmada rekora ulaşıldı
4 Aralık 2013. 17:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x