Washington’da Rusya’ya yaptırımların kaldırılması görüşüldü


9whitehouse_0

 

 
Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov yaptığı açıklamada G20 ülkeleri maliye bakanları ve merkez bankaları başkanlarının Washington’da düzenlediği toplantılarında resmi olmayan kısımlarında Rusya’ya yaptırımların kaldırılması görüşüldüğünü söyledi.

 

Ancak G20 ‘finans zirvesinde’ Rusya’ya yaptırımların kaldırılmasının resmi olarak yer almadığı bildiriliyor.Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Gayrı resmî toplantılarda herkes Ukrayna’nın güneydoğusundaki sorununu biran önce çözmekten ve yaptırımlardan kurtulmaktan bahsediyor. Çünkü açıkça belli oluyor ki bu konular iş dünyasının gelişmesine, ekonominin canlanmasına engel oluyorlar”. Bakan Siluanov IMF’nin dünya ekonomisinde düşüş yaşanacağına dair öngörüsünü hatırlatarak ‘Rusya’ya karşı yaptırımlar bu öngörüye daha da olumsuzluk katıyor’ dedi. Rusya Maliye Bakanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yaptırımlara gerçekten de kimsenin ihtiyacı yok. Yaptırımlar ekonominin gelişimine katkı görevlerimizle çelişiyor. Minsk’te üzerinde uzlaştığımız 12 maddelik anlaşmanın Ukrayna’da hayata geçmeye başladığını düşünüyoruz”. Bakan Siluanov yaptırımların kaldırılmasının ‘uzan vadeli’ konular arasında yer almayacağını umduğunu da vurguladı.

rusyanınsesi


Yazan - 11 Ekim 2014. Kategori MANŞET, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x