Yaban kedisi tavuklara dadandı


Yaban kedisi tavuklara dadandı

Tekirdağ Şarköy ilçesi Şenköy mahallesinde  sakinlerin  kümes hayvanlarının kaybolması nedeniyle mahalleye tilki dadandığını düşününce vatandaşlar nöbet tutmaya başladılar.

Hakan Recep Öngelen (48)

“İstanbul’da yaşıyorum Uzunköprülü doğumluyum Su tesisat ve doğalgaz işi yapıyorum.    İstanbullun yoğun yaşam ve stresini atmak için Şenköy mahallesinde almış olduğum arazide Arcılık,Tavuk,Hindi,Kaz,Ördek gibi kümes hayvanlarını besleyerek hafta sonlarını burada geçiriyorum.Mahalleli vatandaşların 60 bir başka komşunun 40 tavuk kayıp olmuş benim 30 tavuk 1 hindi bir tana  civciv kayboldu.Mahalleli olarak kümeslerimize tilki dadandığını düşündük.Bende kendimce bir kapan yaparak içine canlı tavuk koydum. Sabah kalktığımda tavuğun yarısını yemiş büyük bir kedinin kapanda olduğunu gördüm. Çok şaşırdım bu tür yaban kedisinin doğuda yaşadığını duymuştum. İnternetten araştırdım (Vaşak) yaban kedisi olduğunu öğrendim. Ben doğayı ve hayvanları sevdiğimden zara vermeyerek.Kızım veteriner olduğundan resmini telefondan kızıma gönderdim.Kızımda bana baba yaban kedisi bu bunların nesli tükenmekte olduğundan bu türler koruma altında diyerek.Orman ve Su İşlerine bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Tekirdağ şube müdürlüğünü telefonla arayarak bildirmesi sonucu  bizi Şarköy belediyesine ait Geçici hayvan barınağına yönlendirdiler.Şarköy Hayvan barınağı sorumlusu Şarköy Hayvan Dostları Derneği başkanı Filiz Işık ve hayvan barınağı çalışanı Yaban kedisini uyutarak. Şarköy geçici hayvan barınağına götürerek.Barınak Veterineri tarafından kontrolleri yapılarak tekrar doğaya bırakılacağı öğrenildi.


Yazan - 8 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, Uncategorized. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x