Yasalara Aykırı Balık Avlayanlara Karşı Büyük Operasyon


DSC_3067

 

 
İzmir’de Yasadışı Ve Mevzuat Hükümlerine Aykırı Balık Avlayanlara Karşı Büyük Operasyon

 
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri günün ilk ışıklarıyla birlikte 16 kişilik bir ekiple Güzelbahçe Limanında kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi.

 

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Deniz Liman Şube Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Ekipleri desteği ile gerçekleştirilen operasyonda 11 adet trol ağı ve 28 adet trol kapısına el konuldu.

 

Ayrıca, denetimlerde, 12 metrenin altında olduğu halde Su üstü radarı kullandığı tespit edilen 5 gemiye idari para cezası uygulandı. 2 gemi de seferden men cezası bulunduğundan dolayı Urla Özbek’te bulunan bağlama limanında yedd-i emine bırakıldı.

DSC_3168

Yasak dönemde trol avcılığı yaptığı tespit edilen 2 gemiden alınan barbun, karides, kalamar, dil, granyöz, isparoz, öksüz ve bakalyaro dan oluşan toplam 11 kasa balığa ise el konuldu.

 

Toplam 50’nin üzerinde emniyet mensubu ve sahil güvenlik personeli ile birlikte gerçekleştirilen operasyon ile lakalı açıklama yapan İzmir Valisi Mustafa TOPRAK; operasyonu gerçekleştiren Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim ekibini, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığını, Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğünü, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Ekiplerini tebrik ederek; bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Vali Toprak; “balık neslinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması konusunda tüm unsurlarımızla birlikte, koordineli bir biçimde denetimlerimizi sıklaştırarak devam edeceğiz. Trol ve benzeri yasadışı, mevzuat hükümlerine aykırı balık avlanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz.

 

Ancak olumlu netice alabilmemiz için balık neslinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında tüm halkımızın, özellikle de bundan geçimini temin eden balıkçılarımızın daha fazla yardımcı olmalarını bekliyoruz.” dedi.​


Yazan - 13 Eylül 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x