Yem Desteklerinde Sistem Değişti


Yem bitkilerinin destekleme şeklinde değişikliğe gidildi. Çok yıllık yem bitkileri için bugünden önce yapılan ekilişe ilişkin başvurular 2012 desteklerinden yararlanacak.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Yem Bitkileri Desteklemeleri Uygulama Esasları Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’i 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Yönetmeliğin “Uygulama” bölümünde yer alan “Destekleme Şekli” başlığı, “Yem bitkileri ekilişlerine hasat yılı için tespit edilen destekleme birim fiyatlarına göre dekar başına destekleme ödemesi yapılacak. Çok yıllık yem bitkilerinden yonca ve yapay çayır mera için dört yılda bir, korunga için üç yılda bir ilk hasat edildiği yıl destekleme ödemesi yapılacak. Aynı parsele bu sürenin sonunda yapılan yeni ekilişler destekleme kapsamına alınmayacak” hükümlerini içeriyordu.

 

Yönetmelikte yapılan değişiklikle “Çok yıllık yem bitkileri için bu Tebliğin yayımı tarihinden önce yapılan ekilişe ilişkin başvurular 2012 desteklemelerinden yararlandırılır” fıkrası eklendi.

 


Yazan - 28 Kasım 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x