“Yem ve gübrede KDV kalkacak”


kibris-03-04-2009-384_3

 

 

 

“Yem ve gübrede KDV kalkacak”

 

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, yeni dönemde tarım ve gıda üzerine verilecek destek projelerini anlattı. Özellikle tarım bölgesi olan Bergama esnafıyla bir araya gelen Sürekli, “Yem ve gübrede KDV’yi kaldıracağız” dedi.

Sürekli, tarımsal desteklerde üretimi teşvik eden ancak sosyal boyutu ihmal etmeyen bir yol izlemeye devam edeceklerini söyledi.

 

30 bin TL destek

 

Tarım bölgesi Bergama ilçesine ziyarette bulunan Sürekli, “Çiftçiye müjde vermeye geldik. AK Parti olarak yaptıklarımız ortada. Yeni seçim döneminde yine AK Parti olarak çiftçiye tam destek geliyor. En önemli konulardan biri yem ve gübrede KDV’yi kaldıracağız. Genç çiftçilerimize projeleri karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek verecek, aynı zamanda tarım sigortalarının kapsamını genişleterek yaygınlaştırma sürecine gireceğiz. Diğer önemli konulardan biri de seralara, ticarethane elektrik fiyatı yerine sulama suyu elektrik fiyatı uygulayacak ve bu bağlamda maliyeti düşüreceğiz” dedi. Bergama ilçesinde köy ve mahalleri tek tek dolaşan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, bölge halkıyla bir araya gelerek sorunları dinledi, sık sık not aldı.

k-ali-surekli-810x539

Tüketici memnuniyeti

 

Üretici ve tüketici memnuniyetinin daha da ön plana çıktığını dile getiren Sürekli, “Biz sadece tek tarafın memnuniyetini sağlamak için çalışmıyoruz. Gerek üretici gerekse tüketiciyi koruyacak yeni yasal düzenlemeleri hayata geçireceğiz.

Projeleriyle gelen herkese gerekli hibe sağlanacak ve tarımsal verileri tek bir veri tabanında düzenleyerek güncel olarak takip edeceğiz. 14 yeni araştırma merkezi kurarak işlerinizi daha çok hızlandıracağız. Böylelikle hem üreticinin hem de tüketicinin hayatını kolaylaştıracağız. Çiftçimizin esas dile getirdiği konulardan biri de su kullanımları. Suyun verimli kullanımına yönelik iyileştirme çalışmalarına hız verecek, özellikle su tasarrufuna imkan sağlayan basınçlı modern sulama yatırımlarına devam edeceğiz” dedi.

 


Yazan - 5 Kasım 2015. Kategori MANŞET, TARIM, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x